Tartu peatreener Priit Vene.Foto: Martin Ahven
Toimetas Kaarel Täll 28. veebruar 2019 22:15
Eesti-Läti korvpalliliiga andis teada, et kolmapäeval peetud Tartu Ülikooli ja Rapla vahelises matšis juhtus olukord, kus tartlaste mängija Märt Rosenthal teenis neljandal veerandajal ebasportliku vea ja mõned minutid hiljem tehnilise vea.

„Rosenthali oleks pidanud vastavalt korvpallireeglitele pärast tehnilise vea saamist mängust eemaldama. Erinevate asjade kokkulangemisel juhtus inimlik eksitus, kus mängu sekretär ei informeerinud sellest väljakukohtunikke ning Märt Rosenthal jätkas mängu reeglitevastaselt,“ kommenteeris olukorda Eesti Korvpalliliidu kohtunike divisjoni juht Rain Peerandi.

Et eksimus avastati pärast mängu kohtunike poolt, siis vastavalt korvpallireeglitele ja liiga juhendile jääb tulemus jõusse. Vastavalt tavapärasele praktikale määratakse mängu lauakohtuniku ja komissari suhtes sanktsioonid. Nende esmane vastutus antud olukorras oli väljakukohtunike informeerimine.

Sel hoojal on kohtunike mängude teenindamises esinenud vajakajäämisi karistatud määramiste vähendamisega. Ka antud juhul jäävad eksinud isikud kindlaks perioodiks mängude teenindamise võimaluseta.

„Tulenevalt antud olukorrast vaatadakse üle erinevad kommunikatsioonivõimalused kohtunike ja lauakohtunike vahel, et edaspidi selliseid olukordi vältida,“ lisas Peerandi.

Tartu Ülikool võitis kohtumise 85:76 ja Rosenthal kogus tartlaste parimana 23 punkti ja 12 lauapalli.