Talisport

DOPINGUINTERVJUU | Karel Tammjärv: kõik head tulemused on saavutatud dopingu kaasabil, sisimas ei saanud nende üle rõõmustada (207)

Mart Treial, 1. märts 2019 13:38
Karel Tammjärv Seefeldis toimunud pressikonverentsil, kus ta dopinguloo südamelt ära rääkis.Foto: Andres Putting/Ekspress Meedia

„2016. aasta suve teises pooles oli mul jutuajamine Mati Alaveriga, kes ütles, et kui tahad kiiremini suusatama hakata, siis mul on üks kontakt,“ alustas suusataja Karel Tammjärv (29) oma pihtimust. „Saksamaal on üks arst, kes selliseid asju korraldab. Võtsin vastu otsuse, et tahan saada abi veredopingu näol.“ 

Kolmapäeval Seefeldis põhja suusaalade MMil vahistatud, kuid neljapäeva hilisõhtul vabastatud Tammjärv oli Austrias toimunud pressikonverentsi laua taga koos treener Anti Saarepuuga. Samuti arreteeritud Andreas Veerpalu (24) tunnistas öösel Saarepuule oma süüd, kuid hommikuks oli ta hotellitoast kadunud nagu vits vette.

Isa Andrus Veerpalu eskortis poja Saarepuu teadmata minema, nii et tema ega avalikkus ei kuulnudki sportlase pikka versiooni juhtunust. Tammjärv sõnas vaid, et Andreas alustas temast hiljem ning mitte tema soovitusel.  Rõhutagem, et Saarepuu pole pettusega seotud. Alaver saatis pärastlõunal ajakirjanikele lühiteate, kus kinnitas, et andis Tammjärvele dopinguarsti kontakti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.03.2019
Mart Treial | Õpetlikud dopingulood
05.03.2019
DOPINGUSKANDAAL | Endine sprindikoondise treener: Alaveri ja Veerpalu taktika on 100% vale
04.03.2019
Ville Arike | Mida räägiksid Mati Alaver ja Andrus Veerpalu politseile?
04.03.2019
PIHTIMUS! Algo Kärp kasutas veredopingut: ma lihtsalt poleks suutnud selle valega edasi elada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee