Doping

DOPINGUSKANDAAL | Austria suusaliidu president loodab, et Veerpalu ja Tammjärv pannakse vangi (26)

Ohtuleht.ee, 2. märts 2019, 10:40
Politseihaarang Seefeldis. Foto: Reuters/Scanpix
Tundub, et Austria suusatamist tabab iga mõne aasta järel dopinguskandaal. Kohaliku suusaliidu presidendil Peter Schröcksnadelil on sellest kõrini.

Käimasolev Seefeldi MM paljastas järjekordse dopingukuradi. Politseihaarangu käigus võeti vahele viis sportlast, kelle sekka mahtusid ka Team Haanja liikmed Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv. Lisaks jäi vahele Kasahstani esindav Aleksei Poltoranin ja austerlased Max Hauke ning Dominik Baldauf.

Samal teemal

Saksamaal ja Austrias üheaegselt toimunud politseihaarangu käigus võeti vahele ka kogu veredopinguprogrammi võtmeisik, kurikuulus spordiarst Mark Schmidt, kes väidetavalt on soostunud politseiga koostööd tegema. Seega võib lähiajal avalikuks tulla veel suur hulk pettureid, kes kuulsalt dopinguarstilt abi saanud.

„Me ei vaata dopinguteemast kõrvale. Oleme alaliiduna tugevad, kinnitan seda 100protsendiliselt,“ ütles Schröcksnadel ajalehele Bild. „Mis puudutab austerlasi, siis meie poolt kehtib neile nulltolerants. Vaadake teisi koondiseid: seal on dopingutarvitajad stardis ja võidavad medaleid. Seda me kindlasti ei soovi. Kes minu alaliidus dopingut tarvitab, saab kõige karmima karistuse!“

President paneb igale Austria sportlasele südamele, et kui midagi kahtlast märgatakse, tuleb sellest politseile ja alaliidule teada anda. Ta rõhutab, et iseenesest need probleemid ei kao ja võitlema peavad kõik. „Meil on raske kontrollida, kes mõneks tunniks jalutama läheb ja endale kuskil süstla veeni paneb. Loodan, et nad kõik pannakse vangi, kõik, kes selle skandaaliga seotud on. Mul on hea meel, et on Austrias niivõrd karmid seadused. Meil on võimalik petiseid korralikult karistada.“

Kogu praeguse skandaali üks suuremaid vilepuhujaid on väidetavalt dopingupatune endine suusataja Johannes Dürr. Ka temast rääkides tõuseb Schröcksnadeli vererõhk kõrgustesse: „Härra Dürr oleks pidanud selle kriminaalse võrgustiku juba aastate eest paljastama. Kuid ta ei öelnud tookord ühtegi nime. Mind häirib, et teda proovitakse nüüd puhta mehena esitleda. Tegelikult oleks ta võinud asjale juba ammu lõpu panna.“

Kolmapäeval Seefeldis politsei poolt kinni peetud viis sportlast lasti esialgu küll vabadusse, kuid suure tõenäosusega ootab neid eest kohtutee. Spordipettused on Austria seaduse silmis kriminaalkuriteod.

26 KOMMENTAARI

k
Kiirsuusataja 9. märts 2019, 07:57
Sportlane kes ei pane dopingut on amatöör.Profisportlane peab kasutama kõiki võimalusi.
ä
5. märts 2019, 12:46
Ära jama mees oma soovidega, äkki teie imetervendaja lubas teab mida ja nüüd karistate meie poisse. Miks te ei pane vangi neid , kes selle imetervendamise meetidi leiutasid. Kellele kuulub patent?
Loe kõiki (26)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee