Doping

DOPINGUSKANDAAL | Austria naissuusatajad petnud meestest: nad sülitasid meile näkku (6)

Ohtuleht.ee, 3. märts 2019, 14:27
Teresa Stadlober.Foto: Reuters/Scanpix
Seefeldis toimuva Põhja suusaalade maailmameistrivõistlustele vajutas väga suure pitseri Austria politsei operatsioon "Aadrilaskmine", mille käigus võeti vahele viis veredopinguga patustanud sportlast ning kogu dopinguskeemi koordineerinud arst. 

Eriti valusalt mõjus koduse MMi šokk Austria suusatamisele, kelle lähiminevikust leiab niigi lademeis dopingujuhtumeid.

Austria naissuusatajad Teresa Stadlober ning Lisa Unterweger ei suuda siiamaani uskuda, millega nende kaasmaalased Max Hauke ning Dominik Baldauf hakkama said. 

"Ma vihkan neid. Vihkan, et nad seda meile tegid," põrutas Unterweger väljaandele VG. 24aastane suusataja teadis nii Baldaufi kui ka Hauket juba nooruspõlvest, mistõttu tunneb ta ennast praegu reedetuna.

"Viimased paar päeva on minu jaoks väga rasked olnud. Need kaks kutti polnud mitte ainult mu koondisekaaslased, vaid minu sõbrad. Nad reetsid minu ning rikkusid taaskord Austria suusatamise mainet. See pole esimene kord, kui nii juhtub. Mul on tunne, et mulle oleks justkui näkku sülitatud."

Lisa Unterweger. Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Austerlanna sõnul puhkes ta pärast vahi all viibinud Hauke nägemist nutma. "Ma lihtsalt nutsin. Kuni ma ei suutnud enam hingata. Tema nägemine oli minu jaoks väga raske, kuna ta oli mu hea sõber ning meil on üheskoos palju häid mälestusi. Ta polnud halb inimene, aga ta tegi just oma elu suurima vea. Ning rikkus sellega oma elu," jätkas Unterweger. 

Sarnased emotsioonid valitsevad ka Stadloberit. "Viimased paar päeva on nii minu kui ka kogu koondise jaoks äärmiselt keerulised olnud. Me ei uskunud, et võiksime pärast Sotši olümpiat taas ennast taas sarnasest olukorrast leida. See on äärmiselt kahetsusväärne hetk kogu Austria koondise jaoks. 

Need kaks on suured idioodid. Nad hävitasid kogu Austria suusatamise. Mul pole aimugi, kuidas murdmaasuustamise tulevik nüüd välja näeb. Kas me üldse leiame veel toetajaid? Ma ei kujuta ette, milliseks mu tulevik kujub, aga ma jätkan püstipäi suusatamist. Ning loodan, et ka meie noored sportlased ei anna alla," sõnas Stadlober. 

6 KOMMENTAARI

e
eero 4. märts 2019, 11:39
söja ajal ei leidnud sinusugused rahva reeturid muud väljapääsu,kui kui kuul pähe.jutt on matist ja andrusest.leidke kus on see uksik saar,kus teist keegi midagi ei tea.projekti autor alaver-sinu nimest saab söimusöna
e
eero 4. märts 2019, 11:25
koige rohkem on kahju proua veerpalust,ajakirjanikud ,jätke ta rahule,kui vähegi on inimlikkust.argpuksid,ukskord tuleb teil ikkagi rahva ette ilmuda.andrus ja mati-te olete reeturid ja viimane saast
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee