VIDEO | NBAs eemaldati noor staar... põrnitsemise eest!

Toimetas Ats Kuldkepp, 4. märts 2019 12:01
Trae Young (11) ei suuda uskuda, et ta mängust eemaldati.Foto: AP/Scanpix
Korvpalliliigas NBA saadeti Atlanta Hawksi noor liider Trae Young varakult duši alla. Tehnilise vea saamiseks piisas 20aastasel mängujuhil vaid vastast põrnitseda.

Esimene tehniline viga vilistati Youngile esimese veerandaja keskel, kui ta läks Chicago Bullsi tagamehe Kris Dunniga kergelt tõuklema. Kolmandal veerandil tabas Young Dunni vastu kolmepunktiviske, pani käed puusale ja jäi Bullsi mängujuhi vaatama.

Selline käitumine ei meeldinud kohtunik Mark Ayotte'ile ja ta otsustas Youngile teise tehnilise vea määrata. See aga tähendas kohtumisest eemaldamist.

"Vaatasin kedagi, midagi rohkem seal polnudki. Nad vilistasid tehnilise vea ja mul tuleb sellega edasi elada," ütles 18 minutiga 18 punkti ja 5 resultatiivset söötu kogunud Young ESPNile.

Kohtuniku otsus tuli üllatusena ka Dunnile. "Ausalt öeldes ma ei tea, mis juhtus. Tean, et Young eemaldati, aga minu arust poleks seda pidanud juhtuma."

Viimastel aastatel on NBA arbiitrid võtnud mõnitamise ja väljakutsuva käitumise väljajuurimise enda südameasjaks. Selline tendents ei meeldi teiste seas eelmiste kümnendite staarile Reggie Millerile, kes väljendas enda pettumust Twitteris.

"Mis on minu armastatud mänguga juhtunud? See on muutunud nii kuradi PEHMEKS ja nii TUNDLIKUKS. Trae Youngile poleks selle eest pidanud tehnilist andma. Ma oleks omal ajal pankrotti läinud ja kahe aastaga liigast kadunud olnud," kirjutas ta.

Hawks suutis Youngi puudumisest hoolimata mängu võidusadamasse tüürida, Bulls alistati võõrsil 123:118. Ukraina keskmängija Oleksii "Alex" Len viskas Hawksi kasuks 28 punkti ja võttis 9 lauapalli, Bullsi resultatiivseim oli soomlane Lauri Markkanen 19 punktiga.