Talisport

Kristina Šmigun-Vähi: spordikommentaatorid nimetaksid Reformierakonna võitu mäekõrguseks (39)

Siim Kera, 4. märts 2019, 15:42
Kristina Šmigun-VähiFoto: Erki Pärnaku
Kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi teenis riigikogu valimistel 2002 häält ning pääses riigikokku. Endise atleedi sõnul on kõige tähtsam aga see, et Reformierakond võitis ning seda kindlalt.

„Spordikommentaatorid oleks vahet nimetanud veenvaks, võib-olla isegi mäekõrguseks,“ ütleb ta. Tõsi, Reformierakond teenis 34 mandaati, teisena lõpetanud Keskerakond 26.

Oma isikliku häältesaagiga - 2002 häält - on ta samuti rahul.

„Arvestades kui pöörane oli konkurents Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonnas, siis olen isikliku tulemuse üle muidugi uhke,“ vastas naine meili teel. „Ma olen ju uus tulija ning ka Reformierakonna oma ringkonna nimekirjas olin alles 4. positsioonil, kust silma paista ei olegi nii lihtne. Ehk siis kokkuvõttes läks väga hästi, kuigi maksimalistina oleksin ise ikka veel veidi enamat tahtnud.“

Riigikokku kandideerimine pole liialt lihtne töö. Tuleb kohtuda valijatega, neile tänaval nänni jagada ning neid kuidagigi oma paati meelitada.

„Ma teadsin, et mulle meeldib suhelda inimestega, aga olin üllatunud sellest, kui väga see mulle meeldib,“ üllatus Šmigun-Vähi. „Väga palju toredaid vestlusi, sõbralikke õlalepatsutusi ja kallistusi. Ma olen kuulnud, et paljudele see nii-öelda tänavakampaania ei meeldi, aga mina nautisin iga hetke täiega. Spordiga paralleele saab tuua kuhjaga – eesmärkide nimel pingutamine, meeskonnatunde lihvimine, isegi teatav rutiin jõudis tekkida.“

Vabaerakonna ridades viimase riigikogu koosseisus olnud Krista Aru ütles mõned päevad tagasi Õhtulehele: "Neli aastat tagasi mõtlesin, et kui lähen riigikokku, saan Eesti riigi paremaks teha. Nüüd pean tunnistama, et minu riigikogus olemisest ei muutunud suures plaanis mitte midagi."

Mida peab Šmigun-Vähi tegema, et ta nelja aasta pärast oma antud panusega rahul oleks?

„Ennekõike seisan laste ja noorte tervise eest – liikumine, toitumine ja kõik muu, mis aitab lastel kasvada terveteks ja tugevateks,“ rääkis ta. „Ma juba tegelen aktiivse nii-öelda ideekorjega selles vallas ja olen kindel, et muutusi saab viia sisse nii poliitikate kui ka eeskuju kaudu. Ma väga loodan, et ma ei pea nelja aasta pärast nii kurva tõdemuseni jõudma nagu Krista Aru.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee