Amsterdami Ajaxi mehed väravat tähistamas. Foto: SUSANA VERA/Reuters
5. märts 2019, 23:53

ŠOKK! Amsterdami Ajax häbistas Madridi Reali nende endi koduväljakul ja edenes muretult veerandfinaali (2)

Jalgpalli Meistrite liigas selgusid esimesed kaks veerandfinaali pääsejat. Ootuspäraselt edenes järgmisesse ringi Tottenham, üllatustulemuse sepistas Amsterdami Ajax.

Juba koduväljakul peetud avamatšis näitasid Ajaxi noored pallurid suure Madridi Reali vastu ilusat jalgpalli, kuid lõpptulemuses see ei kajastunud. Nõnda tuligi hollandlastel Hispaaniasse sõita 1:2 kaotusseisust, mis tähendas, et edasipääsuks vajati vähemalt kaht väravat.

Kuigi matši esimene ohtlik moment tekkis Realil, haarasid külalised üsna kiiresti mänguohjad. Pingutused kandsid kiiresti vilja: 7. minutil viis Hakim Ziyech Ajaxi 1:0 juhtima, 18. minutil duubeldas eduseisu David Neres. Mõlemale tabamusele andis söödu Dusan Tadic. Kaugel polnud ka kolmas värav.

Kodumeeskond suutis šokk-algusest toibuda ning avapoolaja lõpp oli pigem nende kontrolli all. Mõned momendid tekkisid, kuid Realil ei õnnestunud avapoolajal sihile jõuda. Lisaks pidid nad ära kasutama kaks vahetust, viga said Lucas ja Vinicius Junior.

Sarnaselt avapoolajale tuli riietusruumidest platsile edukamalt Real, kuid seejärel sai üha paremini mängu sisse ka Ajax. 62. minutil õnnestus külalistel kolmas värav lüüa, sel korral jõudis sihile varasem arhidekt Tadic ise.

Kodumeeskond vajas sel hetkel edasipääsuks juba kolme väravat. Esimest ei tulnud kaua oodata, 70. minutil avas Reali väravaarve Asensio. Kauaks koduperemeestele rõõmu aga ei jagunud, 72. minutil keerutas Lasse Schöne meisterliku karistuslöögi Thibaut Courtois´ seljataha ja viis Ajaxi 4:1 juhtima. Mäng oli tehtud!

Tasub meelde tuletada, et viimasel kolmel hooajal on Meistrite liiga võitjaks kroonitud just Real. Tänavu neil tiitlit kaitsta ei õnnestu.

Samal ajal peetud matšis pidi Tottenham võõrsil vormistama koduväljakul väljavõideldud 3:0 edu Dortmundi Borussia vastu. Kuigi sakslased olid esiti üritavamaks pooleks, täitsid inglased eesmärgi kuhjaga. Tottenham võitis 1:0 ning jõudis kindlalt veerandfinaali. Kohtumise ainsa värava lõi Harry Kane 49. minutil.

Homme selguvad järgmised kaks edasipääsejat: Porto võõrustab Romat, Manchester United sõidab külla PSG-le.