Doping

DOPINGUSKANDAAL | Poltaranini treener: olen kaassüüdlane, ta komistas esimest korda (10)

Toimetas Ats Kuldkepp, 6. märts 2019, 10:04
Aleksei Poltaranin Pyeongchangi olümpial.Foto: Reuters/Scanpix
Seefeldi MMi dopinguskandaalis Austria politsei poolt vahistatud Kasahstani murdmaasuusataja Aleksei Poltaranini treener Aleksei Nakonetšnõi saatis kohalikule meediale avalduse, kus ütles, et ta on osaliselt oma hoolealuse veredopinguloos süüdi.

"Kallid Kasahstani inimesed. Vabandan antidopingureeglite rikkumiste eest, mida mu hoolealune tegi. Olen kaassüüdlane, sest alates sellest, kui Aleksei oli 11aastane, seadsin talle eesmärgiks kuldmedali võitmise. Kullajaht viis lubamatu teoni," vahendas Nakonetšnõi sõnu portaal sports.kz.

"Tean Alekseid kui ausat ja toredat inimest. Usun, et ta komistas esimest korda. Ta üritas kasutada keelatud meetodit, aga lõpuks ta ei teinud seda. Loodan, et WADA arvestab seda juhtumi arutamisel," lisas ta.

Eile tegi meediale avalduse ka Poltoranin, kus ütles, et ta pole tegelikult dopingut tarvitanud.

„Ma pole kunagi dopingut tarvitanud. MMil juhtus ainus kord, kui mind püüti halvale teele meelitada, kuid tänud jumalale, et viimasel hetkel loobusin. Tahtsin võidu kodumaale tuua ja fänne rõõmustada. Vabandan juhtunu pärast kõigi sportlaste, fännide, oma riigi juhtide ja rahva ees,“ teatas ta.

Mati Alaveri ja Andrus Veerpaluga koostööd teinud Poltaranin vahistati eelmisel kolmapäeval koos Karel Tammjärve, Andreas Veerpalu, Max Hauke ja Dominik Baldaufiga. Viisik võeti vahele vahetult enne 15 km klassikadistantsi, kus Poltaranin kuulus medalisoosikute sekka.

Samal teemal

5. märts 2019, 15:31
DOPINGUSKANDAAL | Urmas Sõõrumaa vahetas ainsana Andrus Veerpaluga sõnu
5. märts 2019, 14:08
DOPINGUSKANDAAL | Eestist väljas rapitakse peamiselt Veerpalu ja Alaveri
5. märts 2019, 09:41
Poltaranini ootamatu tunnistus: „Mina pole kunagi dopingut tarvitanud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee