Doping

DOPINGUSKANDAAL | Eriline ülbus! Austria suusataja küsis võõrastelt annetusi, et veredopingut panna 

Toimetas Ats Kuldkepp, 6. märts 2019, 15:08
Johannes Dürr enne Sotši olümpiat.Foto: Imago Sport/Scanpix
Austria suusataja Johannes Dürr väitis, et on pärast dopingukaristuse kandmist puhas poiss, aga Austria politseile tunnistas ta, et kasutas veredopingut ka käesoleval talvel. Dürr üritas pääseda Seefeldi MMiks Austria koondisesse, aga teda ei valitud.

Eriti kummalisena mõjub asjaolu, et Dürr tegi enne MMi internetis ühisrahastusprojekti ja tahtis, et tavalised inimesed tema "tagasitulekut" toetaksid, kirjutas Der Spiegel.

Samal teemal

Suur hulk informatsioonist, mille põhjal viis Austria politsei Seefeldi MMi ajal edukalt läbi operatsiooni "Aadrilaskmine" ja viis suusatajat arreteeris, pärineb just 2014. aasta Sotši olümpiamängudel ise EPO tarvitamisega vahele jäänud Dürri käest. Viimastel nädalatel on ta aga jäänud kidakeelsemaks.

Eile politseisse viidud 31aastane Dürr tunnistas, et talle sooritas vereülekandeid dopinguskandaali keskne kuju Mark Schmidt, kelle juures käisid ka Algo Kärp, Karel Tammjärv ja suure tõenäosusega ka Andreas Veerpalu.

Uurijad kahtlustavad Dürri ka teiste sportlaste Schmidti juurde saatmises, aga austerlane eitab seda. Seefeldis veredopinguga vahele jäänud Max Hauke ja Dominik Baldauf ütlesid täna Austria meedias, et neid mahitas pattu tegema just Dürr.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee