Doping

DOPINGUSKANDAAL | Jelena Välbe: kui hakata erandeid tegema, võiks juba dopingu legaliseerida (21)

Toimetas Henry Lääne, 6. märts 2019, 20:12
Jelena Välbe.Foto: TAIRO LUTTER
Venemaa suusajuht Jelena Välbe on kindel: võistelda peaksid saama ainult terved sportlased. "Kui teha erandeid, võiks juba dopingu legaliseerida," torkas ta.

Kuigi keelatud ainete kasutamine pole spordimaailmas lubatud, tehakse mõnikord sportlastele erandeid, kui nad põevad mingi haiguse käes ning selle ravimiseks tuleb tarbida ravimeid, mis sisaldavad muidu spordimaailmas keelatud aineid.

"Tunnen, et enamik sportlastest mõtlevad endale mingisuguse haiguse välja, et neile erand tehtaks," sõnas Välbe Ilta-Sanomatele. "Venemaa koondises pole suusatajaid, kellele oleks võimalik erand teha. Kui sportlane jääb haigeks, tuleb ta terveks ravida, alles seejärel on tal võimalik starti minna." Samas ei süüdista Välbe ühtegi koondist konkreetselt, vaid leiab, et probleem on süstemaatiline. 

Kuigi nende sportlaste, kellele on erand tehtud, nimekiri peaks olema salajane, liigub info suusamaailmas ringi. "Teame, et paljudele poodiumile jõudvatele sportlastele on tehtud erand, aga poleks mõistlik neid nimesid välja öelda," arvas 50aastane venelanna.

Ehkki suusamaailmas on palju räägitud astmaravimite kasutamisest, ei pea Välba neid üleliia efektiivseks. Ta jätkas: "Kui vaadata keelatud aineid, mis erandi saavatele sportlastele on lubatud, on astmaravimid nõrgad." Meie idanaaber lisas, et ta ei usalda enam ühtegi sportlast, kellele on tehtud erand.

Välbe on alati tuntud oma mahlase suuvärgi poolest. Pärast Seefeldi MMi ütles ta, et tervete suusatajate konkurentsis olid venelased parimad. Ilmselgelt viitas naine MMi domineerinud Norra koondisele.

21 KOMMENTAARI

a
Aivar Mägi 9. märts 2019, 20:37
Probleem saab lahenduse, kui kehtestada 0-tolerants dopingule. Jäid vahele - eluaegne võistluskeeld, ilma igasuguste mööndusdeta. Ainult nii saab taastada ausa spordi maine.
v
v 8. märts 2019, 01:46
Kas neid inimkatseid teinud imeteadlased ,arstid ikka veel tegutsevad....? Kommentaaris on ka midagi huvitavat. Kas selle väljatoomisega üle ei minda....
(loe edasi)
Loe kõiki (21)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee