Anett Kontaveit.Foto: Reuters/Scanpix
10. märts 2019, 08:05

Anett Kontaveit seljatas Rio olümpiavõitja ning edenes järgmisesse ringi, Kanepi langes (7)

Tennise Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 21.) alustas ööl vastu pühapäeva mainekat Indian Wellsi tenniseturniiri. Avaringist priipääsmega läbi saanud Kontaveidil tuli teises ringis vastamisi minna Rio olümpiavõitja Monica Puigiga (WTA 58.), kellest eestlanna 6:3, 7:6 (4) üle oli.

Kohtumine algas Kontaveidi jaoks raskelt, sest kohe avageimis andis eestlanna oma servigeimi käest. Suurt pitserit see meie valgepalluri mängule siiski ei vajutanud, sest kohe järgmises geimis suutis ta Rio olümpiavõitja pallingu vastu murda (1:1).

Seejärel suutsid mõlemad tennisistid oma servi hoida, kuniks Kontaveit seisul 3:2 Puigi pallingu nulliga murdis (4:2). Lõpuks kuulus 31 minutit kestnud avasett kindlalt eestlannale 6:3.

Teine sett jätkus sealt, kust esimene lõppes. Kontaveit murdis kohe nulliga Puigi servi ning asus 1:0 juhtima. Seejärel suutsid mõlemad kindlalt oma pallingut hoida, kuniks Kontaveit eduseisul 4:3 vääratas ning oma pallingu käest andis.

Seisul 5:5 suutis Kontaveit aga taas olümpiavõitja pallingugeimi murda, kuid Puigil oli varrukast ikkagi vastus võtta ning puertoricolane viis teise seti kiiresse lõppmängu. Seal võttis eestlanna lõpuks oma, võites kiire lõppmängu 7:4, teise seti seega 7:6 ning kokku tund ja 35 minutit kestnud kohtumise 2:0.

Monica Puig - Anett Kontaveit vastasseisu statistika (kliki pildil):

Kontaveidi järgmise ringi vastaseseks tuleb Anastasija Sevastova (WTA 11.) ning Madison Brengle (WTA 96.) mängu võitja.

Lisaks Kontaveidile käis ööl vastu pühapäeva väljakul ka meie teine number, Kaia Kanepi (WTA 86.). Haapsallannal tuli teise ringi kohtumises vastamisi minna maailma 15. reketi, sakslanna Julia Görgesiga.

Kuigi varasemate mängude saldo oli Kanepi kasuks, tuli eestlannal seekord tunnistada Görgesi 6:3, 2:6, 6:3 paremust.