WRC

Meeke räpaselt käitunud Citroenist: nad on sisikonnani mädanenud meeskond (2)

Toimetas Karl Juhkami, 10. märts 2019, 13:47
Kris Meeke.  McKlein/Toyota Gazoo Racing WRC
Kired Mehhiko MM-ralli 10. kiiruskatsel toimunu ümber ei taha kuidagi vaibuda. Nimelt lõhkus ralli liider Sebastien Ogier tol katsel rehvi, kuid tiimikaaslase Esapekka Lappi väljasõidu tõttu otsustasid korraldajad katse poole pealt tühistada. Seetõttu pääses prantslane aga oodatust palju väiksema ajakaotusega. 

Ogier'le määrati aeg, mis oli 22,4 sekundit aeglasem kui katsel kiireimat aega näidanud Kris Meeke'il. Tegelikkuses oleks tema kaotus ulatunud üle minuti ja ta oleks ilmselt langenud tahapoole ka Ott Tänakust.

Samal teemal

Mõistagi häiris see paljusid konkurente ning tol hetkel liidrikohal kihutanud Meeke sõnas WRC otseülekandes ausalt, mis ta asjast arvab. "Olime põhimõtteliselt liidrikohal, aga Citroen kasutas hommikul räpast taktikat," põrutas britt. 

Päeva jooksul tunded küll raugesid, kuid õhtul kisti vana haav ajakirjanike poolt taas lõhki. "Seal polnud mingit põhjust, et punast lippu näidata," vahendab Speed Magazine Meeke'i sõnu. "Teeme seda ikkagi siis kui kellegi elu on reaalselt ohus. Ma olin siiralt mures ning asusin kohe uurima, kes on viga saanud. See, Lappi hädaabinupu kasutamine, oli Citroeni poolt lihtsalt väga räpane võte, et Ogieri esikoha konkurentsis hoida"

"Paraku on nad aga harjunud niimoodi käituma," jätkas aastatel 2013 - 2018 ise Citroeni värvides kihutanud britt. "Tean neid piisavalt, ega karda seda välja öelda. Nad on sisikonnani mädanenud meeskond ning kasutasid reegleid julmalt enda kasuks ära. Midagi tuleb ette võtta, et seda vältida, sest see polnud õige."

Veidi hiljem Meeke vabandas oma sõnakasutuse pärast ning lisas, et ta polnud olukorra kõikide detailidega kursis.  

Video Lappi katkestamisest:

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee