Jalgrattasport

Kolmekordne maailmameister ja olümpiahõbe tegi enesetapu (1)

Toimetas Henry Lääne, 11. märts 2019, 09:56
Leinaküünal. Pilt on illustratiivne. Tiina Kõrtsini
Jalgrattur Kelly Catlin tegi kõigest 23aastasena enesetapu, teatas sportlase perekond.

"Ei möödu minutitki, mil me tema üle mõtteid ei mõlgutaks ega mõtleks, millist suurepärast elu oleks ta elada võinud," kirjutas Catlini isa Mark VeloNewsile saadetud kirjas. "Ei möödu sekunditki, mil me poleks nõus enda elu tema oma vastu vahetama. Valu on uskumatu."

17aastaselt jalgrattaspordiga alustanud Catlin tegi tegusid nii maanteel kui ka trekil. Edukam oli ta viimases, kus ameeriklanna krooniti kolmekordseks maailmameistriks ja Rio olümpiahõbedaks.

Kelly Catlin.  Bobby Yip

Catlin suri oma eluruumides Stanfordi ülikooli kampuses, surnukeha leidis ta toakaaslane. Naise kolmikõe Christine'i sõnul oli Kelly eriline inimene. "Ta oli lahke, naljakas, empaatiline ja andekas kõiges, millega tegeles.

Ta tundis, et kui talt midagi palutakse, ei suuda ta "ei" öelda ning enesetapp oli ainus väljapääs. Paar kuud tagasi oli tal peapõrutus ning pärast seda oli ta vaimselt muutunud," ütles õde Washington Postile.

Lisaks maailma ühes mainekamas ülikoolis tudeerimisele üritas Catlin pääseda ka USA trekikoondisesse ning võistles maanteesõidus. Hiljutises VeloNewsis ilmunud blogipostituses kirjutas ta muuhulgas: "Vahepeal tunnen, et peaksin kõigega hakkama saamiseks ajas reisima. Aga sellest hoolimata jääksid nii mõnedki asjad kahe silma vahele."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee