Talisport

Saskia Alusalu jäi hooaja kokkuvõttes napilt MK-sarja esikümnest välja 

Toimetas Karl Juhkami, 11. märts 2019 10:59
Saskia Alusalu.Foto: USA Today/Scanpix
Eesti parim naiskiiruisutaja Saskia Alusalu tõmbas möödunud nädalavahetusel joone alla tänavusele võistlushooajale. Salt Lake City olümpiaovaalil toimunud hooaja viimasel MK-etapil tuli eestlanna ühisstardist sõidus 10. kohale. 

MK-etapivõit rändas sel korral Hollandisse, sest lõpukiirendusel näitas kõige nobedamat minekut Irene Schouten (8.00,180). Kõigest 0,27 sekundiga kaotas talle korealanna Bo-Reum Kim. See oli Kimi jaoks siiski piisav, et hooaja kokkuvõttes MK-sarja üldvõitjaks tulla. Kolmandaks tuli kanadalanna Ivanie Blondin. 

Kuigi Alusalu ületas lõpujoone eelviimasena (8.14,190) leiab ta tänu teise vahefiniši kahele sprindipunktile lõpuprotokollist ikkagi 10. realt, mis on mass-stardis ka tema tänavuse hooaja parim tulemus MK-etappidelt. 

MK-sarja kokkuvõttes kogus Alusalu 270 punkti, mis andis 33 sportlase seas 11. koha. Tegelikkuses kogus eestlanna sama palju punkte kui MK-sarja 9. ning 10. positsioonil lõpetanud hiinlanna Dan Li ning taanlanna Elena Möller Rigas, kuid konkurentidel oli hooaja lõikes ette näidata kõrgemaid positsioone. 

MK-sarja üldseis:

1. Bo-Reum Kim (Lõuna-Korea) 478 punkti

2. Irene Schouten (Holland) 456

3. Francesca Lollobrigida (Itaalia) 414

...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee