Kalev/Cramo - Astana.Foto: Tiina Kõrtsini
11. märts 2019, 20:45

FOTOD | Kalev/Cramo küttis Ühisliiga tippsatsile mehise sauna ja astus pika sammu play-off´i suunas!

Korvpalli VTB Ühisliigas teenis BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond koduses Kalevi spordihallis ülimagusa võidu. Tabeli viies Astana alistati koguni 102:74.

Võrreldes detsembris võõral väljakul peetud omavahelise matšiga olid kalevlased täna mänguks hiilgavalt valmis. Kuigi esialgu ei tahtnud visked kukkuda, hangiti kahe minutiga viis ründelauapalli. Vaikselt ärkasid ka Astana mehed, kuid kodumeeskond oli kogunud korralikult enesekindlust.

Avaveerandi võitsid kalevlased 22:13, positiivsust lisas tõik, et kõik üheksa platsil käinud meest suutsid taset hoida. 10 minutiga sai käe valgeks koguni seitse pallurit. Lisaks näitas Eesti meisterklubi head kaitsemängu, millest tänavu on tihti vajaka jäänud.

Mõnusa rütmi leidnud Kalev surfas laineharjal ka teise veerandaja alguses: mõne minutiga kasvatati edu koguni 20-le. Häid viskekohti leiti rünnakul, kaitses suudeti vastaseid korralikult survestada, ebakindlad Astana pallurid eksisid ka üksikutelt vabadelt viskekohtadelt.

Neljandiku teises pooles lubas Kalev endale imepisikese mõõna, kuid ohjad püsisid kindlalt nende käes. Pikaks pausiks säras tablool igati turvaline 48:27 edu. Statistikahuvilised hakkasid vaikselt käsi kokku hõõruma, sest kalevlased pole tänavu kaotanud ainsatki kohtumist, kus poolajaks juhitud (enne tänast neljal korral).

Kalevlased alustasid kolmandat veerandaega veidi rabedalt ja lohakalt, kuid külalised ei suutnud oma võimalusi ära kasutada. Astana sai vahe korraks alla 20, kuid ärevaks olukord ei muutunud. Viimase neljandiku eel oli koduperemeeste edu 74:48 ning [suureskooriline] võit näis vormistamise vaev.

Ja Kalev ei jätnudki midagi juhuse hooleks. Paari minutiga kasvatati edu juba enam kui 30punktiliseks. Viimastel minutitel lasti jalg veidi sirgeks, kuid kolm kuud tagasi Kasahstanis saadud koslepi eest maksti kenast kätte - lõppnumbrid tablool 102:74.

Võiduarhitektid olid Kalevi leegionärid, Arnett Moultrie viskas 20, Branko Mirkovic 18, Tony Wroten 17 ja Chavaughn Lewis 16 punkti. Käe sai valgeks 11 meest, ainsana jäi kuivale Tanel Sokk. Astana resultatiivseimana tõi Anthony Clemmons 18 silma.

Ühtlasi astus Kalev olulise sammu Ühisliiga play-off´i suunas. Seitse vooru enne põhiturniiri lõppu on koos 9 võitu ja 10 kaotust, millega hoitakse kaheksandat positsiooni. Suurim ohustaja Saratovi Avtodor, kellele kalevlased mõlemad mängud kaotas, jääb maha ühe võiduga.

Järgmise kohtumise peab Kalev pühapäeval, Saku suurhallis võõrustatakse kell 17 Euroliigas pallivat Moskva Himkit.