Doping

DOPINGUSKANDAAL | Oluline fakt: keegi pole kinnitanud, et Poltaranin veredopingut kasutas (19)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 12. märts 2019, 11:46
Aleksei Poltaranin.Foto: JONATHAN NACKSTRAND/AFP
Seefeldi MMil toimunud dopingureidi käigus nabiti kinni viis suusatajat, kellest üks oli Aleksei Poltaranin. Kui teised tunnistasid patustamise kohe üle, siis kasahh süüd omaks ei võta. 

Aastaid Andrus Veerpalu ja Mati Alaveri näpunäidete järgi harjutanud Poltaranin ütles, et Seefeldi vanglas sai ta vaimse trauma. Siis tunnistas suusamees uurijatele süüd, et lihtsalt kiiresti vabaks saada.

Samal teemal

Hiljem on Poltaranin raiunud, et tema süüdi pole. Tõsi, ta tunnistas, et jättis küll arstile verd, kui ei lasknud seda hiljem tagasi sisse panna. Seega oleks ta justkui puhas.

Täna leidsid Poltaranini sõnad ka ametliku kinnituse. "Saatsime Austria politseile arupärimise ja saime teada, et keegi pole kinnitanud meie suusataja seost verevahetusega. Jah, ta loovutas verd, kuid see oli ka kõik," teatab Kasahstani kultuuri- ja spordiministeeriumi juht kodumaa meediale. 

Ta lisab, et riik ei jäta sportlast sellises olukorras üksi: "Praegu käib tihe koostöö advokaatidega. Tahan rõhutada, et nii sportlane kui ka treener on kinnitanud: nemad pole vereülekannet teinud. Kõik testid tõestavad seda."

19 KOMMENTAARI

k
Kristiina 12. märts 2019, 19:43
Lõpetage mu haigeks nimetamine. Ma ei pea ka enam vastu.. Vihjan jalgratturile kes ei pidanud enam vastu..
v
vähk 12. märts 2019, 19:32
Rumalad Eesti poisid,kes laulavad kui rändlinnud kevadel.Kui ikka käest kinni ei ole võetud pole ka midagi teha,süütud ja mis veel.Kinnipidamise eest ilma põhjuseta võib nõuda kahjutasugi,aga poisid laulsid kooris pelga hirmutamise peale ja nüüd ongi süüdi.On ju nii armas moderaator?
Loe kõiki (19)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee