Spordivaria

SUUR UURING: kuidas jõuavad miljonid eurod sponsoriraha Eesti (tipp)sporti? (3)

Deivil Tserp, 12. märts 2019, 21:20
Foto: AKG Images/Scanpix

Tippsport toetub paljuski heausksetele toetajatele. Õhtuleht uuris, kuidas jõuavad nimetatud valdkonda miljonid eurod. 21. sajandi alguses tooni andnud suurpangad ja telekommunikatsioonifirmad on pildilt kadunud, väliskapitalil baseeruvate ettevõtete kaukast pudeneb raha suurde spordikatlasse üha vähem.

Alljärgnevalt saab lugeja natuke aimu, milliste põhimõtete järgi ärihaid ja erasponsorid oma valikuid teevad. Kõik meie allikad kinnitasid, et selle kümnendi alguses lahvatanud dopinguskandaalid spordi rahastamist enam ei mõjuta. Ent vestlused toimusid enne Austrias vallandunud dopinguskandaali, millega on tihedalt seotud ka Eesti suusatajad ja treenerid. Kuivõrd nende hämarad teod sponsorlust mõjutavad, selgub lähitulevikus.

Europarki tegevjuht Karol Kovanen nentis pärast pöördelisi sündmusi, et suusatajatele ei tohiks punast tuld näidata. „Mõne inimese süüdimatuse tõttu kannatab terve ala,“ arutleb ta. „Peaksime näitama väga selgelt välja oma toetust suusaliidule ja kõikidele suusatajatele. Muidu rikub paar tilka tõrva terve meepoti. Esimese emotsioonina käis peast läbi mõte koondada hulk ettevõtteid ja just nimelt suusatamist toetada. Peaks olema mingisugune noorte treenerite ja talentide programm, mis aitaks „vanal“ ja „uuel“ ajastul vahe sisse teha. Olen valmis toetajana selles aktsioonis osalema.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. märts 2019, 20:16
ANTI SAAREPUU „RADARIS“: ma ei teadnud isegi seda, kuidas veredoping toimib
1. märts 2019, 13:51
KÕIK LÄBI! Team Haanja peasponsor Merko lõpetab profisuusatamise toetamise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee