Doping

ANTI SAAREPUU „RADARIS“: ma ei teadnud isegi seda, kuidas veredoping toimib (34)

Ohtuleht.ee, 12. märts 2019 20:16
Karel Tammjärv (vasakul) ja Algo Kärp (vasakult teine) tunnistasid MMi järel dopingu tarvitamist.Foto: Radar
Kanal 2 telesaade „Radar“ uuris, kuidas sai treener Mati Alaverist Eesti suusatamise A ja O, kes hoolealustele dopinguarsti kontakte jagas.

27. veebruar lõi suusasõprade südamesse valusa haava. Kokku varisesid paljude Eesti suusatajate, treenerite, määrdemeeste ja nende pereliikmete elud. Eesti sportlasi on dopingu tarvitamises varemgi kahtlustatud, kuid nüüd pole enam tegemist pelgalt kahtlustega vaid karmi tõega.

Samal teemal

Saates rääkisid tänaseks kuriteo kahtlustuse saanud Alaverist nii tema pooldajad kui ka tulihingelised vastased.

„Küsimusi on alates 1990. aastatest kuni tänaseni. Priit Narusk ütles hästi, et meie ju ei tea, mis kõrvaltoas toimus. Mina näiteks tõesti ei teadnud isegi seda, kuidas veredoping toimib. Mis omakorda tähendab, et seda teadjate ringi hoiti väga-väga väiksena,“ rääkis seni Team Haanja peatreenerina töötanud Anti Saarepuu.

Priit Narusk ja Aivar Rehemaa ütlesid, et nendele pole keelatuid aineid või meetodeid pakutud. Rehemaa sõnul olevat raske uskuda jutte, et Alaver mitmekümne aasta jooksul pettusega tegeles. Talle vaidles kirglikult vastu Pavo Raudsepp, kes nimetas Rehemaad „Mati-poisiks“.

Tagasihoidlike kiidusõnadega Alaveri suunas esines ka Saarepuu: „Mati on küll väga valesti käitunud, kuid mina olen oma silmaga näinud, et ta suutis mänedžerina Eesti suusatamise juurde väga palju raha tuua.“

Muuhulgas õnnestus ajakirjanikel ühendust saada ka Alaveri endise hoolealuse Aleksei Poltaraniniga, kuid dopinguga vahele jäänud Kasahstani esisuusataja keeldus kommentaaride jagamisest.

Kaamera ette astusid ka veredopingut kasutanud Karel Tammjärv ja Algo Kärp. Mõlemad tunnistasid, et dopinguarsti Mark Schmidti suhtes tekkis neil usaldus, sest kontakte pakkus just selline autoriteet nagu Alaver.

Samal teemal

12.02.2019
SUUR UURING: kuidas jõuavad miljonid eurod sponsoriraha Eesti (tipp)sporti?
12.02.2019
Vandeadvokaat Marko Pilv – kas dopinguskandaalis sipleva Mati Alaveri viimane lootus?
12.02.2019
DOPINGUSKANDAAL | Karel Tammjärv ja Algo Kärp käisid politseis ütlusi andmas
12.02.2019
DOPINGUSKANDAAL | Oluline fakt: keegi pole kinnitanud, et Poltaranin veredopingut kasutas