Tenerife pallurid rõõmustamas. Foto: championsleague.basketball
13. märts 2019, 23:36

Vinge võidu saanud Jõesaare koduklubi jõudis Meistrite liiga veerandfinaali, eestlane koosseisu ei mahtunud

Korvpalli Meistrite liigas oli täna võistlustules Janari Jõesaare koduklubi Tenerife. Kaheksandfinaali korduskohtumises alistati kodusaalis 79:57 Patra Promithes, tasuks koht veerandfinaalis.

Nädal tagasi peetud kohtumises jäi Tenerife võõrsil alla 57:69, mis tähendas, et täna vajati vähemalt 13punktilist võitu. Töö selle nimel algas kohe esimestest minutitest, avaveerand võideti 27:14 ja poolajaks kasvatati edu 21-le.

Kolmandal neljandikul suutsid külalised vahe enam-vähem sarnasena hoida. Tenerife pidas aga korralikult lõpuni vastu. Kuigi viimane veerandaeg kaotati napilt, oli 22punktiline ülekaal igati piisav, et kaheksa parema hulka jõuda.

Jõesaar täna Tenerife rivistusse ei kuulunud. Põhjus lihtne: igas Meistrite liiga matšis peab tiim üles andma vähemalt viis oma kasvatatud mängijat.

Veerandfinaalis, kus parem selgub samuti kahe mängu kokkuvõttes, kohtub Tenerife Jeruusalemmi Hapoeliga. Iisraeli klubi alistas kaheksandikfinaalis kindlalt leedulaste Neptunase.

Veerandfinaalmatšid peetakse 26.-27. märtsil ja 2.-3. aprillil. Final Four mängitakse 3.-5. maini.