Spordivaria

Taasavaldame 2019. aasta 16. märstil ilmunud loo

Ümber maailma purjetanud Uku Randmaa: ma ei taha rohkem oma eluga riskida (6)

Kaarel Täll, 10. aprill 2020 20:25
Üksinda ümber maailma purjetanud Uku Randmaa jõudis tagasi kodumaale. Lennujaamas toimus pidulik vastuvõtt, kohal olid pereliikmed, sõbrad, fännid ja orkester.Foto: Martin Ahven
„Lõpu poole oli hetki, mis tundusid igavikuna. Aga siin ja praegu tunnen, et vähemalt vaimselt sõitsin vaid ühe nädalaga ümber maailma.“ Need sõnad kuuluvad 55aastasele Uku Randmaale, kes purjetas ilma ühegi peatuseta ihuüksi 252 päevaga ümber planeedi. See on oma ala absoluutne tippsaavutus – midagi sarnast nagu Mount Everesti või avakosmose vallutamine.

Teeme lühikokkuvõtte, millega Randmaa ikkagi hakkama sai. Ta osales Golden Globe Race’il, kus purjetajatel tuleb üksi ümber maailma seilata kordagi kaldale astumata. Võistluse tegi veelgi keerulisemaks asjaolu, et kõik elektroonilised abivahendid nagu GPS või satelliitraadio olid keelatud. Seega valitsesid samasugused tingimused, nagu 50 aastat tagasi toimunud esimesel sarnasel sõidul. Kokku alustas võistlust 18 inimest, kellest on finišeerinud kolm, viimati jõudis Les Sables d'Olonne'i sadamasse just Randmaa, kus teda tervitas suur rahvahulk ja eestlase auks kaikusid kohaliku kiriku kellad. Prantsusmaa poole on teel veel kaks purjetajat, ülejäänud katkestasid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2019
USKUMATU MEES! Ratasepp ujus 152 km, sõitis 7200 km rattaga, jooksis 1688 km... Ja ületas üheksa korda Mount Everesti
17.09.2019
Rait Ratasepa uskumatu vormi saladus: lihavaba dieet
10.03.2019
VIDEO | 252 PÄEVA MEREL! Uku Randmaa lõpetas ümbermaailma purjetamise võistluse kolmandana
02.02.2019
„Rohkem inimesi on kosmoses käinud, kui teinud seda, mida need hullud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee