Talisport

Rootsi mängis kodupubliku silme ees võidu vaatemängulisel kombel maha, Eesti alustas fantastiliselt (4)

Toimetas Henry Lääne, 16. märts 2019, 15:30
Norra ankrunaine Marte Olsbu Röiseland.Foto: Rick Bowmer
Östersundis peetava laskesuusatamise MMi eelviimase võistluspäeva esimene medalikomplekt jagati välja naiste 4x6 km teatesõidus. Poodiumi kõrgeimale astmele tõusis Norra (üks trahviring + kaheksa lisapadrunit).

Viimase tiiruni olid kõik võtmed võiduukse lahti tegemiseks Rootsi käes, kuid ankrunaine Hanna Öberg jättis esimese viie padruniga ühe märgi üles. Ta pidi selle alla saamiseks ära kasutama kõik lisapadrunid, aga viimases tiirus kiirelt ja täpselt tegutsenud Marte Olsbu Röiseland oli juba haaranud veidi enam kui kümnesekundilise edumaa. Viimasel suusaringil jäi Öberg Röiselandile selgelt alla.

Eesti (0+11) koosseisus Regina Oja, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Meril Beilmann said 23 võistkonna konkurentsis 12. koha. Oja ja Tomingas tegid väga head vahetused ning pärast teist vahetust oli Eesti kuues, kaotust liidrile oli kogunenud +1.07,8. Talihärm ja Beilmann andsid küll kohti ära, kuid lõppude lõpuks võib Eesti oma sõiduga kindlasti rahule jääda. Norrale kaotati 3.04,6.

Laskesuusatamine jätkub täna kell 17.30 meeste 4x7,5 km teatesõiduga. 26 koondise seas läheb starti ka Eesti (Rene Zahkna, Kalev Ermits, Roland Lessing ja Kauri Kõiv). Homme sõidetakse MMi viimaste aladena naiste ja meeste ühisstardid, need algavad vastavalt 14.15 ja 17.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee