Mesut Özil poseerimas koos Recep Tayyip Erdoganiga. Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 16. märts 2019 18:00
Endine Saksamaa jalgpallikoondislane Mesut Özil on taas tuhandete vutifännide pahameeletormi endale peale tõmmanud. Nimelt otsustas Londoni Arsenali hingekirja kuuluv pallivõlur Türgi presidendi Reccep Tayyip Erdogani oma pulma kutsuda. 

Türgi riigipea on Saksamaa ning Türgi meediaväljaannete väitel pulma aukülaline. Ka Erdogani twitterikanalisse ilmus päeval ootamatult pilt presidendist koos Özili ning tolle kaasa Amine Gülsega.

Aga esmalt tuleb ajaratast veidi tagasi kerida. Suur Özili-vastasus sai alguse mullu maikuus, mil poolkaitsja ning Manchester City hingekirja kuuluv Ilkay Gündogan poseerisid üheskoos Erdoganiga. 

Jalgpallurid tegid mullu mais koos autoritaarse juhiga pilti ning kinkisid talle oma mängusärgid. Kõige suurema skandaali tekitas toona Gündogan, kes kirjutas Erdoganile kingitud Manchester City rüüle pühenduseks "Suure austusega minu presidendile."

Özil ja Gündogan on küll Türgi päritolu, kuid mõlemad on sündinud Gelsenkirchenis ning esindanud sünniriigi ehk Saksamaa koondist. 

Saksamaa jalgpalliliiu president Reinhard Grindel sõnas, et "ei ole hea" kui Özil ja Gündogan satuvad järjest autoritaarsemaks muutuva Erdoganiga ühele pildile. 

"Saksamaa jalgpalliliit austab meie erinevate taustadega mängijate erilist situatsiooni, aga jalgpall ning Saksamaa jalgpalliliit seisab väärtuste eest, mida Erdogan piisavalt ei austa. Seetõttu ei ole hea, et meie koondislased lasid Erdoganil end presidendikampaania nimel ära kasutada." 

Jalgpalliliidu asepresident Rainer Koch teatas, aga, et "kui sa tahad mängida Saksamaa särgis, siis sa peaksid kindlalt väitma, et "Saksamaa president on minu president.""

Seetõttu oli vahetult enne MMi suur diskussioon kas Özil ning Gündogan ikka peaksid Saksamaa koondist esindama. Lõpuks kuulusid mõlemad mehed suvisel MMil ikkagi koondisesse, kuid tiitlikaitsja põrus mäletatavasti juba alagrupis.

Pärast seda otsustas Özil ka oma koondisekarjäärile joone alla tõmmata. Poolkaitsja pika seletuskirja võib kokku võtta aga ühe lihtsa lausega. "Kui võidame, olen sakslane, kui kaotame, olen immigrant," viitas Özil faktile, et tegelikult ei võetud teda Saksamaal kunagi omaks. 

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

joulke mõülge 17. märts 2019 20:57
17. märts 2019 09:12
Sarnaselt on siin sündinud venelase kodumaa ikkagi Venemaa ja president Putin. Kui sõda tuleb, hoitakse ikka omade poole. Ning ikka ei saada aru, et venelasi pole mõistlik lasta ligi riigijuhtimise juurde ega ka sõjaliselt kõrgetele kohtadele.
asi pole ilmselt arusaamises 17. märts 2019 20:59
kõik on infiltreeritud alfad grupid kõlvardid
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS