Jalgpall

Martin Reim mängust Põhja-Iirimaaga: luban, et tuleb hull andmine (3)

Siim Kera, 17. märts 2019, 13:55
Eesti koondise peatreener Martin Reim.Foto: Stanislav Moshkov
Eesti jalgpallikoondis alustab neljapäeval teekonda 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste suunas. Meie esimeseks vastaseks on Belfastis Põhja-Iirimaa koondis.

Põhjaiirlased pole papist poisid, mulluse MMi kvalifikatsioonis jõuti play-off’i kuid kahe kohtumise kokkuvõttes Šveitsilt saadud 0:1 kaotus sulges nende tee Venemaal toimunud jalgpallipeole. 2016. aasta Euroopa meistrivõistlustel jõudsid nad aga kuueteistkümne parema hulka, kus jäädi alla Walesile.

Mullune aasta nende poolehoidjatele suurt rõõmu ei pakkunud, võideti vaid kaks sõprusmängu. Rahvuste liigas kaotati kaks korda nii Austriale kui ka Bosnia ja Hertsegoviinale ning jäädi alagrupis 0 punktiga viimaseks.

Eesti koondise peatreeneri Martin Reimi arvates ei tasu pelgalt statistikat vaadata.

„Need neli mängu, mis nad Bosniale ja Austriale kaotasid...“ alustas ta. „Kui vaadata, kuidas nad mängisid ja kas nad oleks pidanud need mängud kaotama, siis on pilt natuke teine kui numbrid. Nad ei jäänud oma vastastele millegagi alla, pigem olid eriti kodumängudes üle. Bosniast kindlasti ja isegi Austriast. Igatipidi on nad meie vastu favoriidid. Samas on meil omad võimalused ja oleme näidanud, et suudame võõrsil punkte võtta, kui meil kõik õnnestub. Õnnestuma peab igal pool.“

Eesti ja meie neljapäevane vastane kohtusid omavahel ka meeldejäävas 2012. aasta valiktsüklis, mis lõppes meie koondisele alles play-off’is. 2011. aasta sügisel pallitud mängud põhjaiirlastega olid meie poolt vaadates oivalised, septembris alistasime vastased Tallinnas 4:1, oktoobris Belfastis 2:1. Kusjuures, võõrsil peetud mängus olime veel 77. minutini 0:1 taga. Seejärel tõi kastanid tulest Konstantin Vassiljev. Reim vaatas tulevaseks kohtumiseks valmistudes ka neid matše.

„Toredad võidud olid. Kahjuks vastane pole see, mis ta siis oli,“ muigas Reim.

Aga kas meie oleme?

„Raske öelda,“ vastas ta. „Alati oleneb mäng ka vastaste tugevusest. Meil oli tol ajal väga hea hingamine. Koos oli tiim, kes suutis tulemust teha. Olid mängijad, kes suutsid rasketel hetkedel väravaid lüüa. Nüüd on tihti asjad selle taha jäänud, et pole otsustajaid või i’le viimase täpi panejaid.“

Vigastuse tõttu jäävad heitlusest Põhja-Iirimaaga ning 26. märtsil toimuvast maavõistlusest Gibraltariga eemale Ragnar Klavan, Enar Jääger, Siim Luts ning Sander Puri.

Ilmselt saab vähemalt esimeses kohtumises osaleda keskkaitsja Joonas Tamm, kes käis möödunud reedel operatsioonilaual, sest vigastas koduklubi Kielce Korona treeningul kätt.

„Õnneks on see käevigastus ja väga suurt jälge ei tohiks jätta,“ sõnas Reim. „Aga nagu näha, siis see operatsioon ei olnud mingi pinnu välja võtmine, vaid tal on seal korralik Robocopi haav. Tal on olemas ka käetugi, mida saab mängus kasutada. Ma loodan, et see hästi pisike paus ei ole midagi muutnud ja ta on meil valikus ikka kindlalt sees. Muidugi, eks see ole näha, kas ta mõlemas mängus mängib, aga esimene mäng on nii tähtis, et tähtsus kaalub väikese riski üle.“

Veebruaris Poolast Tallinna Florasse siirdunud legendaarne keskväljamaestro Konstantin Vassiljev on Reimi sõnul 90 minuti vormis.

„Ainuke, mida peab mõtlema, kas ta on sellises mängus, mida Põhja-Iiri kodus pakub, kõige kasulikum,“ arutles Reim. „Paar järgmist päeva peavad vastuse andma. Luban seda, et tuleb hull andmine, mingit passiivset pallikõigutamist ei tule. Üles-alla mäng. Kindel on see, et nemad tulevad agressiivselt üle väljaku ja sunnivad ka meid kiiremini mängima.“

Eesti ja Põhja-Iirimaaga samasse alagruppi kuuluvad veel Saksamaa, Holland ja Valgevene. EMile pääsevad alagrupi kaks paremat.

***

Reimilt uuriti ka Ragnar Klavani seisundi kohta. Koondise kapten sai vigastada 22. detsembril Itaalia kõrgliigakohtumises Napoli vastu.

„Kümmekond päeva tagasi tegi ta individuaalselt trenni, teda ei oldud veel meeskonda lülitatud,“ kirjeldas Reim Klavani olukorda Cagliaris. „Tõstsime ta nö tagavarakausta, et praegu pole mõtet tema peale mõelda. Loodame, et juunikuuks on ta terve ning korras. Äkki aprillis suudab ta juba klubis mängima hakata, samas pole ma doktor ega arst, et diagnoosi panna.“

3 KOMMENTAARI

m
Mihkel 17. märts 2019, 18:02
Siis tuleb jälgida ja Reimile ja palluritele edu ja õnne ka.
l
lol 17. märts 2019, 17:04
eesti jalgpalli tase on ühe värava alt teise pommitamine ja siis ehku peale väravale löök, seda te nimetate hulliks andmiseks jah :)
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee