Doping

Paari kuu jooksul suri juba 22. hobune – kas ajaloo suurim dopingutragöödia? (1)

Ohtuleht.ee, 17. märts 2019, 17:30
Santa Anita Park.Foto: Zumapress/Scanpix
Selgub, et inimesed ei kasuta dopingut ja muid äärmuslikke võtteid vaid enda peal. Juba aastaid räägitakse erinevatest probleemidest ka hobusespordis.

Viimastel kuudel on USAs lahti rullunud eriti traagiline saaga. Kuulsa Santa Anita Parki hipodroomil on pärast 26. detsembrit surnud 22 hobust. Nüüd jõuti viimaks otsuseni, et seal keelati ära suure hulga ravimite kasutamine.

Samal ajal valitseb endiselt teadmatus, mis surmade taga ikkagi on. Ühe võimalusena tuuakse välja ka ootamatult külma ilma, kuid ravimite kasutamise keelamine annab siiski vihje, et hobustele on manustatud äärmuslikke aineid.

Meeleavaldus hobuste kaitseks. Foto: AFP/Scanpix

Veebruaris lahvatas dopinguskandaal ka koertespordis: selgus, et võidujooksudel osalevate loomade peal kasutatakse sarnaseid keelatud võtteid nagu inimeste spordis.

Ligi sada aastat tagasi asutatud Santa Anita Park on igal juhul suures kriisis, sest ära on jäänud palju võistlusi. 22. hobune suri sel nädalal. Hetkel ollakse ainus USA hipodroom, mis on teatud ainete kasutamise keelanud.

1 KOMMENTAAR

k
Kõu 18. märts 2019, 12:30
No kurja: Kas tõesti 22. hobuse surm on artikkel või ON 22 hobuse surm artiklit väärt? Joppen puhhh..... Oled esimene/1. või üks/1 sajast, on suur vahe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee