Talisport

Pluss, miinus, ennustus | Tublid laskesuusatajad, vastusteta skandaal ja jalgpallikoondise järjekordne start (1)

Ohtuleht.ee, 18. märts 2019, 00:05
Johanna Tallihärm. Eberhard Thonfeld /imago
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 18. märtsi valik.

Möödunud nädala pluss

Eesti laskesuusakoondisel jäi küll supertulemus MMil tegemata, aga üldine foon oli positiivne. Eriti pärast põhja suusaalade MMi, mida jäi varjutama dopinguskandaal. Östersundis peetud suurvõistlusel jäi parimaks Johanna Talihärma (pildil) 20. positsioon sprindis, ühtekokku jõudsid meie sportlased seitsmel puhul 40 parema sekka. Teatesõitudes me esikümnesse ei jõudnud, kuid võistluse käigus olime tihtipeale tegijate hulgas. Kiitust tuleks kindlasti jagada naiste kvartetile: veel mullu oli suurim küsimus, millises vahetuses eestlannad liidritelt ringiga sisse saavad, kuid tänavusel MMil olime poolel distantsil kuuendad. Kuigi lõppkoht oli 12., on selge samm edasi astutud. Meeste nelik oli pärast teist vahetust koguni viies, lõpuks pidime leppima 14. positsiooniga. MM pakkus medalirõõmu 10 riigile, edukaim oli Norra üheksa autasuga.

Johanna Tallihärm. Eberhard Thonfeld /imago

Möödunud nädala miinus

Dopingujutud jätkuvad. Juba kaks nädalat tagasi Seefeldis lahvatanud skandaal on küll pealtnäha maha rahunenud, kuid katel podiseb mehiselt. Uut infot kaevatakse välja üha sügavamalt ja kaugemalt, kuid küsimusi on endiselt õhus märksa rohkem kui vastuseid. Kus, miks ja kui kaua peidavad end Veerpalud? Mida rääkisid Eesti politseile Algo Kärp, Karel Tammjärv (pildil) ja Mati Alaver? Milliseks kujuneb viimase tulevik? Kas ta ongi kurikuulus Kindral? Vägagi võimalik, et nendele ja paljudele teistelegi küsimustele ei tulegi lähiajal või tulevikus vastust. 

Karel Tammjärv. Aldo Luud

Tuleva nädala ennustus

40 protsenti on tõenäosus, et Eesti jalgpallikoondis naaseb Põhja-Iirimaalt vähemalt ühe punktiga. 2020. aasta EM-valiksari algab sinisärkidele Belfastis, kus meie mehed on mänginud kahel korral. 2006. aastal jäid 1:0 peale võõrustajad, kuid ajaloolises 2012. aasta EM-valiksarjas, kindlustas Konstantin Vassiljev (pildil) Eestile 2:1 võidu. Poolkaitsja on koondises ka nüüd ning kuigi talle on vahepeal halle karvu pähe juurde tulnud, on tema jalas endiselt peidus sama ohtlik purakas kui kaheksa aastat tagasi.

Konstantin Vassiljev. Ohtuleht

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee