Palliga on Kevin Pangos.Foto: Luca Bruno
19. märts 2019, 23:41

Haruldaselt hästi ja ohtralt kaugelt tabanud Barcelona andis Gran Canariale ning Venele kere peale

Korvpalli Euroliiga 27. voorus kaotas Siim-Sander Vene leivaisa Gran Canaria võõrsil 64:93 Barcelonale.

Kohtumine kulges 5312 pealtvaataja ees põnevalt ja tasavägiselt kolmanda veerandaja alguseni. Teise poolaja esimesel vaatuse võitis Barcelona aga 25:11 ning nõnda suutiski Kataloonia hiid Kanaari saarte satsi põlvili suruda.

Barcelona aitas suure võiduni haruldaselt hea kolmepunktivisete tabavusprotsent. 28 teele saadetud kaugviskest läbisid korvirõnga tervelt 19 (tabavusprotsent 67,9).

Muide, huvitaval kombel kuulub Euroliiga rekord samuti Barcelonale, kui 2003. aastal tabati kohtumises Zagrebi Cibonaga 84,62% kolmepunktivisetest. Ühes mängus tabatud kaugvisete arvu rekordit hoiab 21ga enda käes Podgorica Buducnost.

Kohtumise resultatiivseimana viskas kuuest kaugviskest viis tabanud Kevin Pangos 19 punkti, ta võttis ka neli lauapalli ja jagas neli resultatiivset söötu. 13 sekundit üle üheksa minuti mänginud Vene arvele jäi neli silma (2p visked 2/2, 3p visked 0/2) ja kolm isiklikku viga.