Tallinna Kalev/TLÜ.Foto: Tiit Tamme
20. märts 2019, 20:45

Ülivajaliku võidu saanud Tallinna Kalev/TLÜ ajas play-off’i heitluse veelgi pöörasemaks (1)

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga tänases ainsas matšis alistas Tallinna Kalev/TLÜ võõral väljakul 99:83 TalTechi.

Võrdselt kulgenud avapoolaja järel sai Kalev vaikselt mängu ohjad enda kätte. Viimase veerandaja eel oli nende edu üheksa, paari minutiga kasvatati see koguni 16-le, 8.16 enne lõpuvilet olid külalised peal 82:66.

TalTech küll vahet enam suuremaks ei lasknud, kuid mänguks ikkagi ei läinud. Võitjate parim oli Damarcus Harrison 21 punktiga, sealjuures tabas ta kolmeseid 6st 5. Kodumeeskonnale tõi Toomas Raadik samuti 21 silma.

Niigi põnevasse liigatabelisse lisandus veel intriigi. Kalev sai 15 kaotuse kõrvale 12. võidu, täpselt samas saldo on ka Pärnul ja Raplal. Tallinlased ja suvepealinlased lähevad põhiturniiri viimases voorus omavahel vastamisi, Rapla külastab samal päeval Läti Ülikooli. Eelnimetatutest ei jää sugugi kaugele ka Jurmala (13-14) ja Tartu Ülikool (13-13). Kõigil on veel võimalus play-off´i jõuda, aga samas ka välja jääda.

Vaatamata kaotusele on TalTechi seis üsna turvaline, sest viienda koha ära andmiseks peaks Tartu Ülikool võitma nii Riia VEFi kui ka Jurmalat.