Kaunase Žalgiris (rohelises) vs. Tel Avivi Maccabi.Foto: Contributor/Facebook
20. märts 2019, 23:12

ROHELINE IME ELAB TAAS! Kaunase Žalgiris tuli raskest seisust välja ja play-off´i rong ei sõida veel ära

Korvpalli Euroliiga 27. voorus teenis Kaunase Žalgiris võõral väljakul magusa 85:83 võidu Tel Avivi Maccabi üle. Play-off´i unistus elab!

Žalgiris alustas kohtumist hästi ning teenis väikese algedu. Mida minut edasi, seda paremini sai ka Maccabi mängu sisse, avaveerand võideti 23:19, poolajaks kasvatati edu üheksale.

Kolmandal neljandikul alguses õnnestus koduperemeestel 13ga juhtima pääseda ning tundus, et asjad hakkavad selgeks saama. Žalgiris võitles aga visalt edasi ning ühtäkki pääseti 15:1 spurdi toel ise juhtima. Otsustavaks veerandajaks oli Maccabi siiski kahega peal.

Kodumeeskond haaras taas initsiatiivi, 4.36 enne lõpuvilet säras tablool Maccabi 76:67 eduseis. Žalgiris aga tõusis taas, kui mängida jäi 2.08, olid leedulased omakorda ühega peal. Enam suurt võimalust käest ei antud ning matš kallutati ikkagi kõigi raskute kiuste enda kasuks.

Võitjate parim oli Leo Westermann 16 punktiga. Maccabi poolelt tõid Tarik Black ja Scottie Wilbekin võrdselt 18 punkti.

Ühtlasi teenis Žalgiris kolmanda järjestikuse võidu. Olukord pole küll lihtne, kuid play-off´i võimalused pole kadunud, piiri peal püsivatest tiimides jäädakse maha kahe võiduga. Mängida jääb kolm vooru.

Žalgirise põhiturniiri viimased kohtumised: kodus Darüssafakaga, võõrsil Olympiacose ja Madridi Realiga.

Päeva esimeses matšis alistas liiga punane latern Darüssafaka kodusaalis 91:85 Moskva Himki. Venemaa tippklubi ei päästnud ka Aleksei Švedi 31 silma.

Play-off´i heitluse osas tähtsas matšis sai Panathinaikos kodusaalis ülimagusa 72:70 võidu Baskonia üle.

Õhtu viimases matšis alistas Madridi Reali 92:89 Milano Armani.