Võrkpall

Võrkpallikoondise kapten Toobal jätkamisest: illusioone ma ei loo 

Ohtuleht.ee, 21. märts 2019, 15:28
Kert Toobal. Stanislav Moshkov
Sel klubihooajal Poola meistriliigas Lubini Cuprumis mängiv Eesti võrkpallimeeskonna kapten Kert Toobal on tugevatasemelisse Poola liigasse suundumisega rahul. Sel aastal on Toobal tavapärasest väiksemat mängukoormust kandnud, mis tuleb mõeldes koondisesuvele ja järgmis(t)ele klubihooaegadele kasuks.

Eelmisel hooajal esindas Toobal Prantsusmaa esiliigaklubi Rennes Volleyt ja klubihooaeg venis üleminekumängude tõttu väga pikaks nagu ka mitmel eelneval hooajal. Lisaks oli kogenud sidemängija koormus väga suur ja suvel koondises tuli palju tegelda valulike kohtadega. Sel hooajal on 39aastane sidemängija mänguaega jaganud. "Nüüd on teine olukord, saab asju rohkem kõrvalt vaadata. Olen juba nii kogenud võrkpallur ja seni mänginud palju, säästan selle hooajaga järgmiseks aastaks või aastateks oma keha. Liiga ja tase on kõrgem, seega on kõik loogiline. Sügisel oli keha koondisemängudest väsinud ja ei kestnud, igatpidi oli klubihooaja algus keeruline. Aga sain joonele tagasi," vaatas Toobal volley.ee vahendusel sügisele tagasi.

Samamoodi oli tema jaoks keeruline hetk jaanuaris, kus oli koondisega EM-valiksarjamängu tõttu klubihooajas paus. "Poola naastes oli vaja teise mängurütmiga harjuda, eriti koostöös temporündajatega ja sisseelamiseks aega polnud, kohe tulid mängud peale. Lisaks oli Lubinis mängijate vahetus. Aga nüüd on põhiturniiri lõpp kohe-kohe käes, tuleb teistsugusem hooaeg, võimalus natuke puhata ka. Pikad bussisõidud ja mängude graafik on olnud vahelduva eduga, vahepeal oli hästi tihe ja intensiivne."

Toobal kinnitab, et temas on jätkuvalt motivatsiooni, et veel tippvõrkpallis jätkata. "Mingeid illusioone ma endale ei loo, ent olen terve ja valmis edasi panema. Tunnen end hästi ja vaatan, millised pakkumised lauale tulevad," rääkis ta ja kinnitas, et Lubinis ta järgmisel hooajal ei jätka. "Mõtted liiguvad juba praegu aegajalt suve juurde, tuleb ju huvitav ja põnev aeg, saame kodus Kuldliiga finaalturniiril mängida, lisaks muidugi Euroopa meistrivõistluste finaalturniir."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee