Võrkpall

Eesti volleajalugu korranud Teppan: nüüd mängime vaid elu ja surma peale 

Karl Juhkami, 21. märts 2019, 16:16
Renee Teppan. Foto: skra.pl
Renee Teppan (25) kordas kolmapäeva õhtul Eesti võrkpalli ajalugu, kui temast sai teine eestlane, kes jõudnud oma koduklubiga Meistrite liigas nelja parema sekka. Üheksa aastat tagasi sai Bledi ACHi ridades sellega hakkama Oliver Venno, kuid nüüd on sarnane saavutus ette näidata ka nooremal vollekoondise diagonaalründajal.

Teppan ning Belchatowi Skra pidid veerandfinaali korduskohtumises küll Peterburi Zeniti 3:1 (22, -21, 20, 20) paremust tunnistama, kuid kuna avakohtumine kodusaalis oli lõppenud sama tulemusega just Poola meistri kasuks, otsustati edasipääseja kuldse geimiga.

Samal teemal

See kuulus omakorda 15:11 Skrale ning võidupidustused võisidki alata. „Sellist üritust peab tähistama, igal juhul. Olgugi, et oleme sportlased, siis väikene istumine oli“ sõnas Teppan järgmisel päeval Õhtulehele. Meie mees ise jätkuva seljahäda tõttu liiga palju veerandfinaalis väljakul ei käinud. Kaks punkti (sh üks serviäss) sai episoodiliselt pallimas käinud Teppan siiski kirja. 

Vähene mänguaeg ei vähendanud mõistagi ka pommitaja rõõmu saavutatu üle. Lugu seljaga lihtsalt paraku on hetkel selline, nagu on. „Viimased kaks-kolm nädalat on kogu aeg hambad ristis olnud,“ sõnab ta kerge ohkenoodi saatel. „Olukord on selline, et ma ei saa täiega panna. Rohkem kui eile, ma anda ei saagi. Kui ühe servi või rünnaku ära panen, siis on minut aega valus olla.“

Sellest hoolimata pole mees püssi põõsasse visanud ning pingutab treeningutel kõigest väest edasi. „Teen kõike läbi valu ning ainult selle mõttega, et vormi ei kaotaks. Kui lihtsalt valust lahti saaks, oleks kõik hästi, sest mängurütm on hea,“ sõnab ta. Ning lootus paranemise osas ka on. 

Homme pääseb Teppan viimaks spetsialisti juurde, kes teda varemgi sama häda puhul aidanud. „Toona saime jaole ning usun, et pärast homset on olukord taas etem ning saan täie rauaga panna,“ jääb ta optimistlikuks.

Teine põhjus, miks Teppan kehale vahepeal puhkust pole saanud anda, peitub meeskonnakaaslastes. Nimelt võttis vigastusetont Belchatowi tänavu tõsiselt pureda. „Sellist bardakki, mis meil see aasta on, kus viis-kuus mees on korraga üle kuu aja väljas, pole mina varem näinud,“ lausub olude sunnil vahepeal ka nurgaründajana tegutsenud eestlane.

Hõreda koosseisu tõttu tuli Skral vahepeal lausa kuues järjestikus kohtumises mõru kaotusepill alla neelata, kuid kaotusel ja kaotusel on mõistagi vahe. „Vähemalt olime nendes kaotustes kogu aeg mängus sees,“ sõnab Teppan. „Kui põhikoosseisust on neli meest puudu, siis ma tahaks näha seda võistkonda maailmas, kes sama hooga edasi paneb. Tuleb endale lihtsalt aru anda. Mehed olid väga harjumatus rollis ning kõigil tuli hakata järsku koormat kandma.“

Samas võib just too karastusfaktor nüüd, hooaja lõppfaasis, Belchatowile kasuks tulla. „Usun, et keegi ei taha meie vastu mängida, kuna oli teada, et kui mehed terveks saavad, siis „vastased, hoidke alt“,“ sõnab diagonaalründaja. 

Meistrite liiga poolfinaalidega tehakse algust aprilli esimesel nädalal ning Belchatowi vastaseks tuleb kas 2002. aasta tšempion ning mullune finalist Civitanove Lube või Moskva Dünamo, kes pallis nelja parema seas viimati kaheksa aastat tagasi. 

Belchatowi enda jaoks on tegemist viienda korraga, kui Meistrite liigas nõnda kaugele jõutud. Finaalini on üheksakordne Poola meister küündinud vaid korra. Seda hooajal 2011-12, kui tuli alla vanduda Euroopa võrkpalli lipulaevale Kaasani Zenitile, kes ka nüüd poolfinaali jõudis. Neljas tiitlit ihkav sats on sarja tunamullune hõbe Perugia. 

Vaatamata vahepealsetel kaotustele jõudis Skra kohamängudele ka Poola liiga. Põhiturniiri kuuendana tuleb neil tiitli kaitsmisega alustada juba veerandfinaalis, millega alustatakse jürikuu lõpus. 

Teppani sõnul emma-kumma sarja vahel valima ei hakata ning minnakse täie rauaga panema igas mängus. „Midagi pole enam valida, kuna kõik on vägevad asjad,“ leiab ta. „Nüüd on lihtsalt oluline, et terved püsiksime. Kuna mängid kogu aeg elu ja surma peale, siis raske loota, et sama punt kõik poolteist kuud vastu pead. Nüüd läheb igat meest vaja. Kui sellest aru saame, siis läheb kõik hästi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee