Noortekoondis juubeldab.Foto: Eesti Jalgpall / Facebook
21. märts 2019, 20:15

TUBLI! Eesti noortekoondislased tegid Prantsusmaale tuule alla

Eesti U17-vanuseklassi jalgpallikoondis koondis sai täna Lillekülas hakkama suurepärase saavutusega ja maavõistluses alistati 2:1 Prantsusmaa eakaaslased.

Teisipäeval nimekale vastasele 0:4 kaotanud Eesti noortekoondis oli täna platsile tulnud hoopis teistsuguse energiaga ning maailmameistrite noortekoondise vastu mingit aukartust polnud. Avapoolajal küll väravaid ei nähtud, kuid teisel poolajal panid eestlased oma paremuse maksma.

Koondisele tõid täna võidu kaks sarnast standardolukorda, kui kahel korral suutis Karl Gustav Kokka üsna ebatavaliste söötudega leida täpselt üles meeskonnakaaslase. Teise poolaja esimesel minutil söötis Kokka palli risti üle trahvikasti ja tema pall leidis tee Ricahrd Tohverini, kes viis kodumeeskonna juhtima.

Eesti kahekordistas eduseisu 62. minutil, mil Kokka lõi pehme tõstega palli karistuslöögist trahvikasti ning kaptenipaela kandnud Sander Alex Liit suunas peaga palli väravasse. Eestil oli mõned minutid hiljem suurepärane võimalus minna kohtumist kolme väravaga juhtima, mil Aleksandr Šapovalov mängis üle vastase väravavahi, kuid väljaspool trahvikasti tehtud vasaku jala löök tabas posti. Prantlased lõid küll eelviimasel minutil ühe värava tagasi, kuid enamaks polnud täna külalised võimelised.

U17 koondist ootab järgmisena ees kodune UEFA Sõprusturniir, kui aprilli lõpus võõrustatakse Liechtensteini, Fääri saarte ja Leedu noortekoondiseid.