Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene.Foto: Martin Ahven
22. märts 2019, 21:05

Tartu Ülikool sai Riia VEFilt hirmsa sauna, kuid tõehetk saabub homme

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga tänases ainsas matšis jäi Tartu Ülikool võõral väljakul ülikindlalt 41:99 alla Riia VEFile.

Lõunanaabrid haarasid mänguohjad kohe algusest, avaveerand võideti 20:12, poolajaks kasvatati edu 19-le. Tartlastele kujunes kolmas neljandik eriti nukraks, 10 minutiga visati VEFi 33 punkti vastu vaid 2(!). Viimasel veerandajal kärises vahe veelgi.

VEFi resultatiivseim oli Verners Kohs 21 punktiga. Tautvydas Slezase ja Julius Kazakauskaseta mänginud Tartu poolelt tõi Patrik Saal 7 silma. Üle pika aja käis platsil Rain Raadik, tema ligi 23 minutiga punktiarvet ei avanud.

Vaatamata tänasele kaotusele on Tartul kõik endi kätes. Tõehetk saabub homme, kui külastatakse Jurmalat. Valem on lihtne: kui õnnestub võita, on koht play-off´is kindel, kui kaotatakse, jääb nende saatus konkurentide otsustada.

VEF lõpetas põhiturniiri 26 võidu ja kahe kaotusega. Millise esikolmiku koha see annab, selgub tõenäoliselt pärast homset Ventspilsi (26-1) ja BC Kalev/Cramo (25-2) matši.