EM-VALIKSARI: Inglismaa näitas võimu, Leedu põrus Luksemburgis (1)

Toimetas Ats Kuldkepp, 22. märts 2019, 23:42
Raheem Sterling pühendas oma kolmanda värava leukeemiat põdenud Damary Dawkinsile, kes suri märtsi keskel 13aastaselt. Reuters/Scanpix
Inglismaa jalgpallikoondis alustas 2020. aasta EM-valiksarja 4:0 võiduga Tšehhi üle. Leedu pidi mõru pilli alla neelama Luksemburgis, kus kaotati sealsele esindusele 1:2.

A-grupis mängiva Inglismaa suurimaks kangelaseks tõusis Wembley staadionil peetud kohtumises Raheem Sterling, kes lõi kolm väravat. Manchester City ründaja oli täpne 24., 62. ja 68. minutil. Skoori tegi ka Harry Kane, kes realiseeris 45+2. minutil penalti. 84. minutil lõi Tšehhi koondislane Tomaš Kalas omavärava.

Teises A-grupi mängus tegid Bulgaaria ja Montenegro 1:1 viigi.

A-grupi tabeliseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore

B-grupis läks Leedu Luksemburgi vastu 14. minutil Fjodor Tšernõhhi väravast 1:0 juhtima. 45. minutil suutis Leandro Barreiro viigistada ja Luksemburgi võidutabamuse eest hoolitses 55. minutil Gerson Rodrigues.

Portugal ja Ukraina leppisid Lissabonis 0:0 viiki. Portugali suurim staar Cristiano Ronaldo tegi kaasa kogu mängu.

B-grupi tabeliseis:

Reedel peeti mänge ka H-grupis. Maailmameister Prantsusmaa oli võõrsil 4:0 üle Moldovast. Prantslased panid asjad paika juba avapoolajal. 24. minutil viis Antoine Griezmann külalised 1:0 juhtima, 27. minutil tegi Raphael Varane seisuks 2:0 ja 36. minutil lõi Olivier Giroud 3:0. Lõppseisu vormistasid 87. minutil Prantsusmaa poolt Kylian Mbappe ja 89. minutil Moldova auvärava löönud Vladimir Ambros.

Island alistas võõrsil Andorra 2:0 ja Türgi võitis võõrsil Albaaniat samuti 2:0.

H-grupi tabeliseis:

22. märts 2019, 16:04
Siim Kera | Ae-ae, kus oled, usk ja purakas?
22. märts 2019, 13:17
KOLMAS POOLAEG | Eestlased värisesid kui haavalehekesed, kas Belgia saunaõhtu kummitab?
21. märts 2019, 23:18
Eesti jalgpallurid murdusid Põhja-Iirimaa surve all. Peatreener Reim: meie plaanid ei toiminud