Jalgpall

Hukkunud jalgpalluri perekond valmistub kohtuteeks: need, kes vastutavad, peavad ka maksma (5)

Ohtuleht.ee, 24. märts 2019, 12:28
Emiliano Sala poseerimas Cardiff City särgiga. Foto: AFP/Scanpix
Jaanuari alguses väikelennukiga alla kukkunud jalgpallur Emiliano Sala perekond on valmis ründaja endise tööandja Nantese vastu kohtusse minema. 

Argentiinlase leinas vanemad on briti väljaande The Sun andmetel juba pikemat aega õiguslikku abi küsinud ning otsinud võimalusi, kuidas oma hukkunud poja eest kompensatsiooni nõuda. 

Väljaande väitel plaanitakse Nantesele esitada süüdistus surma põhjustamises ettevaatamatusest. Perekond soovib 21. jaanuaril La Manche'i väinas hukkunud poja eest valuraha. 

Samal teemal

Sala ema, Mercedes Taffareli sõnul on see ainuõige lüke. "Ma nõuan, et õiglus valitseks. Selgitame õiglaselt välja, kas keegi on käitunud hooletult ning kui keegi on tõepoolest vea tehtud, siis sunnime neid ka maksma," lausus ta. 

"Ootame hetkel, et mõista, kuidas ja miks meie poeg suri. Kas viga peitub lennujaamas, piloodis, kusagil mujal? Ma olen vihane. Need, kes selle eest vastutavad, peavad ka maksma," põrutas Taffarel. 

Sala lennureisi planeerisid vutiagendid Willie ja Michael McKay, kes kumbki endal süüd ei leia. Cardiff City jalgpalliklubi juhatusse kuuluv Ken Choo on Willie McKay osas väidetavalt esitanud politseile ka kaebuse korduvate ähvarduste osas. McKay ise lükkas selle väite meediaga suheldes ümber.  

Cardiff ostis Sala mängijaõigused 17,5 miljoni euro eest, millest esimene osa (5,8 miljonit) oleks tulnud tasuda juba 26. jaanuaril. Rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) otsustas Walesi klubile anda aga ajapikendust, kuna praeguseks on jätkuvalt ebaselge, mis põhjustel lennuk alla kukkus. Uueks tähtajaks on märgitud 3. aprill. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee