Pärnu meeskonna fännid. Foto: Pärnu esindusmeeskond/Facebook
24. märts 2019, 19:08

PÕNEVIK! Pärnu korvpallurid tulid suurest kaotusseisust välja, jõudsid play-off’i ning aitasid marjamaale ka Rapla!

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga põhiturniiri viimase vooru matšis alistas Pärnu võõral väljakul 91:85 Tallinna Kalev/TLÜ ning kindlustas koha play-off´is!

Kodusaalis pallinud Kalev/TLÜ alustas kohtumist hoogsalt, avaveerandil visati koguni 38 punkti ning pääseti 15ga juhtima. Seejärel sai Pärnu kaitse veidi pidama, kuid poolajaks oldi ikkagi 11ga maas.

Visalt võidelnud suvepealinlased hoidsid mängusabast kinni ning viimaseks neljandikuks vähendati vahe kuuele. Kindlalt oma asja edasi ajanud Pärnu pääses 4.52 enne lõpuvilet esimest korda juhtima, 81:79.

Viimased minutid kulgesid punkt-punkti heitluses, kuid külalised enam matši käest ei andnud.

Võitjate poolelt oli resultatiivseim Justin Alexander Alston 21 punktiga, Mihkel Kirves lisas 13 silma. Kalev/TLÜ poolelt tõi Michael Kyre Buchanan 17 punkti.

Ühtlasi kindlustas Pärnu koha play-off´is. Lisaks ulatati abistav käsi Raplale, kes alistas võõral väljakul 97:75 Läti Ülikooli.

See tähendab, et viimased magusad kohad noppisid suvepealinlased ning Rapla, Jurmala lükati joone alla. Seega on kaheksa parem hulgas viis Eesti satsi!

Tabeliseisu osas tähtsusetus matšis alistas Kalev/Cramo võõral väljakul 107:80 Liepaja.