Sakslased väravat tähistamas. Foto: EMMANUEL DUNAND/AFP
24. märts 2019, 23:37

EM-valiksari: Saksamaa teenis Hollandi vastu ülimagusa võidu, Põhja-Iirimaa pääses üle noatera (3)

2020. aasta jalgpalli EM-valiksarja C-grupi kohtumises alistas Saksamaa võõral väljakul 3:2 Hollandi.

Võimalusterohkes kohtumises kasutasid esialgu oma momendid paremini ära külalised. Otsa tegi lahti Leroy Sane, kes Saksamaa 15. minutil juhtima viis. Seejärel sai Holland kõrva surve peale, kuid Manuel Neueri seljataha palli toimetada ei õnnestunud. Sihile jõudsid hoopis uuesti sakslased, poolajapausiks duubeldas eduseisu Serge Gnabry hiilgav tabamus.

Riietusruumidest tulid selgelt isukamalt välja hollandlased, ponnistused kandsid juba õige pea ka vilja. 63. minutiks särasid tablool viiginumbrid, koduperemeeste avavärava lõi Matthijs de Ligt, teise lisas Memphis Depay.

Kuigi Hollandil oli tagant tulijana justkui eelis, jäi viimane sõna sakslastele. Külalistele tõi magusa võidu Nico Schulzi 90. minuti tabamus.

C-grupis, kuhu kuulub ka Eesti, peeti veel üks matš. Meie meestest 2:0 jagu saanud Põhja-Iirimaa läks koduväljakul Valgevene vastu 1:0 juhtima, kuid lasi veidi hiljem mänguseisu viigistada. Otsustava 2:1 võiduvärava lõid võõrustajad alles 87. minutil.

E-grupis sai mõnevõrra üllatuslikult Ungari koduväljakul 2:1 jagu suvise MMi finalististist Horvaatiast. Kolm silma sai kirja ka Wales, kes alistas 1:0 Slovakkia.

G-grupis võitis Iisrael 4:2 Austriat, Sloveenia ja Põhja-Makedoonia leppisid 1:1 viiki. Visalt võidelnud lätlased pidi tunnistama Poola 2:0 paremust.

I-grupis alistas Venemaa 4:0 Kasahstani, Šotimaa sai 2:0 jagu San Marinost ning Belgia ramm käis 2:0 üle Küprosest.