Anett Kontaveit. Foto: AFP/Scanpix
25. märts 2019, 21:56

SUPER! Anett Kontaveit jõudis Miamis kaheksa parema sekka (11)

Eesti parim naistennisist Anett Kontaveit (WTA 19.) edenes Miami Openi tenniseturniiril kaheksa parema sekka, alistades Bianca Andreescu (WTA 24.) 6:1, 2:0.

Eestlanna ja kanadalanna lahing algas meie aja järgi umbes kell 19.30 ning Kontaveit jõudis oma pallingugeimi hoida. Andreescu asus servima, mängiti ka mõned punktid, kuid õige pea avanesid taevaluugid ning vihm saatis tennisistid väljakult minema.

Pärast ligikaudu pooleteise tunnist pausi naasid valgepallurid väljakule. Andreescu maadles oma serviga, Kontaveit liikus korralikult ning lõi häid lööke punktideks. Meie naise 4:1 eduseisul kutsus Andreescu väljakule oma treeneri. Sylvain Bruneau soovitas oma hoolealusel näidata agressiivset ja mitmekülgset mängu.

Enne Miami turniiri Indian Wellsis triumfeerinud tennisisti esitus oli ka pärast nõupidamispausi tujutu. Oli selge, et Andreescule tegi häda parema õla vigastus ning füüsiliselt pole ta parimas vormis. Kontaveit kasutas olukorra enda kasuks ära ja võitis seti 6:1.

Teine sett osutus üürikeseks. Eesti esireket murdis vastase servi ja hoidis oma pallingugeimi, seti teise geimi viimase palli lõi mängimisest loobunud Andreescu kohtuniku poole jalutades meelega auti. Traumale viidates andis ta loobumiskaotuse.

Veerandfinaalis tuleb Kontaveidile vastu kas Caroline Wozniacki (WTA 13.) või Su-Wei Hsieh (WTA 27.)

Kontaveidi - Andreescu kohtumise statistika (kliki pildil):

Kontaveidi ja Andreescu matši tipphetked:

21:55

KÕIK! Vastane andis loobumisvõidu ning Kontaveit edenes kaheksa parema sekka!

21:51

Andreescu kaotas ka teise seti esimeses geimis oma pallingu, kuid kanadalanna jätkab valude kiuste mängimist.

21:43

Kontaveit lõpetab avaseti ässaga ning võidab selle 6:1!

21:34

5:1, kas Andreescu on tõesti nii läbi?

21:31

Andreescu treener soovitas kanadalannal agressiivsust näidata ning ka teise serviga eestlannale survet avaldada. Haige õlaga maadlev Andreescu vastas kõikidele juhtnööridele vaid lausega - "Ma olen läbi".

21:29

Geim Kontaveidile ning eestlanna asub 4:1 juhtima!

21:25

Üle kümne minuti kestnud neljanda geimiga saab Andreescu lõpuks silma pähe. Kontaveit juhib 3:1 ning asub ka servima.

21:12

Tennis on lihtne mäng. 3:0 Kontaveidile.

21:11

2:0 Andreescu tegi kohe kaks topeltviga järjest ning lajatas sellele otsa ka lihtvea ning Kontaveit pääses murdega ette.

21:06

Kontaveit juhib kohtumist 1:0 ning matš jätkub kolme minuti pärast Andreescu servigeimil, kellel on seal edu sees.

21:03

Valgepallurid on taas väljakul ning pärast väikest soojendust läheb taas lahti!

20:52

Tundub, et kell 21 läheb mänguks.

20:34

Kõige ahjusoojema info kohaselt ei jätku mäng enne kella 21. Loodame, et ilm paraneb selleks ajaks piisavalt, et kohtumine saab edasi minna.

20:21

Korraldajad pole hetkel uut informatsiooni jaganud, aga videopilt reedab, et taevas Miamis muutub aina tumedamaks. Jääme värske informatsiooni ootele.

19:48

Enne kella 20.15 tennisistid väljakule ei naase.

19:32

Matši peakohtunik kamandas mõlemad mängijad riietusruumi, seega tundub, et lähiajal mänguks ei lähe.

19:30

Mängijaid väljakult veel ära ei lasta, seega lootust on, et täna läheb siiski mänguks.

19:30

Teises geimis tehti nüüd vihma tõttu väikene paus. Sabin pole liiga suur, kuid piisav, et matš ajutiselt seisma panna. Ka publik on vihmavarjud lahti teinud ning liigub pigem siseruumidesse. Hoiame teid juhtuvaga kursis.

19:28

1:0 Avageim kuulus kiiresti Kontaveidile, kes suutis oma servi hoida.

19:02

Hea uudis on see, et äsja leidis oma lõpplahenduse Grigor Dimitrovi ning Jordan Thompsoni vaheline kohtumine. Maailma edetabelis 77. positsiooni hoidev Thompson oli nimekamast ametivennast parem 7:5, 7:5.

Peaagi astuvad seega väljakule Anett Kontaveit ja  Bianca Andreescu.