Jalgpall

Kevin Kauber kiidab elukaaslase tuge: kui mängus halvasti läheb, ei pea üksi koju minema (1)

Siim Kera, Kaarel Täll, 25. märts 2019, 21:15
Kevin on elukaaslase Eva-Marie toe üle siiralt tänulik.Foto: Erakogu
Kevin Kauber on Eesti mõistes erandlik jalgpallur – äsja 24. sünnipäeva tähistanud ründaja on karjääri jooksul jõudnud esindada lausa kuut välisklubi.

Esimest välislepingut teenides polnud ta veel täisealinegi. 17aastaselt liitus Kauber tuntud Soome klubi Turu Palloseuraga. Juba siis sai ta oma rõõme ja muresid jagada elukaaslase Eva-Marie Allinguga, kes on ta kõrval olnud tema igas uues töökohas.

Tunamullu sügisel sündis perre poeg Lucas Mateo. Kõlab kui jalgpalluri nimi? Jah. Kauberi lemmikklubi on Madridi Real ning poja nimi on segu klubi ründajast Lucas Vazquezist ning praegu Londoni Chelseas laenul viibivast poolkaitsjast Mateo Kovacicist. Kas võsukese sünd on ka põhjus, miks Kauber otsustas tänavu Paide Linnameeskonna värve esindada?

„Saime lapse siis, kui olime Lätis ja mõtlesime, et oleks hea, kui saaks lähemale kolida, oleks lihtsam,“ meenutab ta. „Aga siis tuli pakkumine Walesist, mis on kõige kaugem punkt, kus ma mänginud olen (muiates – toim). Nüüd Eestis on sugulased, vanemad ja vanavanemad lähemal ja on lihtsam. Kahekesi välismaal olles poleks kellelegi toetuda.“

Treenerid löövad plaanid sassi

Nagu paljud teisedki Eesti jalgpallurid, soovis Kauber võimalikult noorena Maarjamaa muru putsadelt pühkida. Ta tahtis maailma vallutada! Päris nii ei läinud, jalgpallijumal on vingerpusse mänginud.

„Mu eesmärk pole olnud nii palju reisida ja välisklubisid vahetada,“ tõdeb ta. „See on muidugi väga põnev ja elu õpetab – uued inimesed ja uued kultuurid –, aga tahaks stabiilsust saada ja kuhugi näiteks kolmeks-neljaks aastaks paigale jääda.“

Ta krooniti küll The New Saintsi ridades Walesi meistriks, kuid üheksa liigamänguga löödud neli väravat ei aidanud – ikkagi lõpetati leping enneaegselt. Suuremat läbimurret ei tulnud ka Soomes, Sloveenias ega Lätiski. Miks nii? Sest treenerivahetused on plaanid sassi löönud.

Mõned näited.

a) „Üks treener võtab su sooviga, et oh, sa oled täpselt see, keda tahame, ja siis tuleb uus treener, kes ei tea sinust midagi. Võib-olla on ta kohalik. Kõik teised on sloveenid ja horvaadid ja siis on üks eestlane, kellega peab inglise keeles rääkima, võib-olla väga ei viitsi.“

b) „See treener, kes mind võttis, lasti pärast poolt hooaega lahti ja siis tuli juba uus treener. Sain periooditi mängida. Treeneri enda poeg oli teine tipuründaja, oli natuke raske võistelda.“

c) „Jelgavas võeti uus treener ja ma ei meeldinud talle. Talle üldse ei meeldinud noored mängijad.“

Selline see jalgpallielu on.

„Olen ise ka selle peale mõelnud, et igal pool, kuhu olen läinud, on mingil määral hästi läinud, aga mingi hetk saab kõik hea otsa,“ tõdeb ta.

Paidega seob teda leping tänavuse aasta lõpuni. Keskeestlaste hooaja alguse üle ei saa kurta, avamängus alistati 2:0 valitsev meister Nõmme Kalju – väravavõrku sahistas ka Kauber –, teises voorus jäädi 0:1 alla Tallinna Florale. Paide unistab medalitest.

„Tahaks inimestele tõestada, et Eestis ei ole ainult kolm meeskonda. On teisedki, kes võivad tagant tulla ja esimesi natuke raputada,“ räägib ta.

Õhtulehe jalgpallisaade Kolmas poolaeg on eetris igal nädalal ning seda saab kuulata endale sobival ajal Soundcloudist, iTunesist või Õhtulehe spordiveebist sport.ohtuleht.ee

CV

Kevin Kauber
Ründemängija

Karjäär:
2011–2012 Tallinna Puuma
2012–2014 Turu Palloseura (Soome)
2014–2015 Krka (Sloveenia)
2015 Tolmin (Sloveenia, laenul)
2016–2018 Jelgava (Läti)
2016 Tallinna Levadia (laenul)
2018 The New Saints (Wales)
2018 Ekenäs (Soome)
2019 Paide Linnameeskond

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee