Ronaldo ise oma vigastuse pärast ei karda.

EM-VALIKSARI: Inglismaa ja Prantsusmaa näitasid klassi, Portugal kaotas punkte ning Ronaldo

Toimetas Karl Juhkami, 25. märts 2019, 23:43
Inglaste viienda tabamuse autor Raheem Sterling tähistamas oma väravat.  Reuters/Scanpix
2020. aasta EM-valiksarjas jätkavad pärast kaht vooru täiseduga Inglismaa ning Prantsusmaa, kes olid esmaspäeva õhtul üle vastavalt Montenegrost ja Islandist.

Montenegrole külla sõitnud inglased jäid küll 18. minutil Marko Vesovici tabamusest 0:1 kaotusseisu, kuid juba poolajapausile mindi 2:1 eduseisus. Esmalt viigistas Michael Keane mänguseisu ning 39. minutil suunas Ross Barkley väravasse Callum Hudson-Odoi kauglöögi. Teistkordselt jõudis Barkley sihile 59. minutil ning kohtumise lõppseisu 5:1 juba Harry Kane ja Raheem Sterling.

Sama grupi teises kohtumises tegid Kosovo ja Bulgaaria 1:1 viigi.

• Montenegro - Inglismaa 1:5 (18. Vesovic - 30. Keane, 39., 59. Barkley, 71. Kane, 81. Sterling)
  • Kosovo - Bulgaria 1:1 (62. Zeneli - 39. Božikov)

A-grupi tabeliseis:

Edukaks kujunes õhtu ka prantslaste jaoks, kes olid koduväljakul Samuel Umtiti, Olivier Giroud', Kylian Mbappe ning Antonie Griezmanni väravate toel 4:0 üle Islandist. Samas grupis tundis võidurõõmu veel Türgi, kes alistas 4:0 Moldova ning Albaania, kes oli 3:0 parem Andorrast.

• Prantsusmaa - Island 4:0 (12. Umtiti, 68. Giroud, 78. Mbappe, 84. Griezmann)
  • Türgi - Moldova 4:0 (24. Kaldirim, 26., 53. Tosun, 70. Ayhan)
  • Andorra - Albaania 0:3 (21. Sadiku, 88. Balaj, 90+6. Abrashi)

H-grupi tabeliseis:

B-grupis libastus juba teistkordselt valitsev Euroopa meister Portugal. Avavoorus Ukrainaga väravateta viigi teinud portugallased ei suutnud koduväljakul seekord enamat 1:1 viigist Serbiaga. Külalised asusid juhtima Dusan Tadici penaltist, kuid Portugalil oli vastus olemas Danilo Pereira imelöögi näol.

Punktidest veelgi valusamaks võib Portugali jaoks osutuda aga oma superstaari Cristiano Ronaldo kaotus. Juventuse edurivimees vahetati pingile 31. minutil, pärast seda kui ta oli teinud liiga oma reielihasele.

Arstid Cristiano Ronaldoga tegelemas.  Reuters/Scanpix

Portugali jaoks ei pruugi Ronaldo trauma veel maailma lõppu tähendada, sest nende järgmine kohtumine toimub alles maikuus, mil Rahvuste liiga play-off'is minnakse vastamisi Šveitsiga. Küll on see potentsiaalne murekoht mehe leivaisa Torino Juventuse jaoks, kel tuleb kahe nädala pärast Meistrite liiga veerandfinaalis madistada Amsterdami Ajaxiga.

Ronaldo ise kommenteeris traumat pärast kohtumist järgnevalt: "Ma ei muretse ega karda selle vigastuse pärast. Tunnen oma keha hästi ning arvan, et nädala või kahe pärast on kõik korras."

Pikalt tundus viigisadamasse siirduvat ka grupi teine kohtumine Luksemburgi ja Ukraina vahel, kuid tolles kohtumises päästis Ukrainale kolm võidupunkti lõpuks Gerson Rodriguese omavärav kohtumise kolmandal üleminutil.