Anett Kontaveit. Foto: IBRAHEEM AL OMARI/Reuters
26. märts 2019, 22:14

VÄGEV TAGASITULEK! Kontaveit tuli ränkraskest olukorrast välja ja jõudis Miamis nelja parema hulka (22)

Anett Kontaveidi (WTA 18.) vägev turniir Miamis jätkub, veerandfinaalis sai ta 3:6, 6:2, 7:5 jagu Su-Wei Hsiehist (WTA 27.).

Karjääri jooksul esimest korda WTA kõrgeima taseme (Premier Mandatory) turniiril kaheksa parema hulka jõudnud Kontaveit ei saanud täna oma mängu kuidagi käima. Ta jäi 5:1 kaotusseisu ning suutis oma pallingut hoida alles kaheksandas geimis. Eestlanna suutis küll 3:5 peale jõuda, kuid setti enam päästa ei õnnestunud.

Seejärel sai Kontaveit veidi paremini mängu sisse, hoidis oma servi ning omas ka murdepalli. Vajaliku murde sai aga hoopis Hsieh, kes 2:1 juhtima pääses. Pärast treeneri Nigel Searsi väljakul käimist eestlanna esitus aga paranes ning ta võitis viis geimi jutti. Vaja läks otsustavat setti.

Hsieh võitis neli geimi järjest ning tundus, et kohtumise saatus ongi otsustatud. Kontaveit vastas aga 3:0 spurdiga ning jõudis 5:5 viigini! Enam eestlanna tagasi ei vaadanud ning kallutas mängu üliraskest seisust enda kasuks. Viimasest kaheksast geimist võitis ta koguni seitse.

Matš kestis tund ja 59 minutit. Kontaveidi võidu teeb veelgi uskumatuks tõik, et ta tegi 50 lihtviga vastase 20 vastu. Tõsi, eestlanna tegi 40 äralööki, vastane 5.

Kontaveit saab poolfinaali vastase kohtumisest, kus lähevad vastamisi Petra Kvitova (WTA 2.) ja Ashleigh Barty (WTA 11.).

Täpsemat mängu käiku saab vaadata allolevast blogist.

Enne matši

Teel kaheksa parema hulka sai Kontaveit jagu Bianca Andreescust, Hsiehi ramm käis üle Caroline Wozniackist.

Eestlanna ja Taiwani esindaja on varasemalt läinud vastamisi korra, 2015. aastal jäi kindlalt peale Kontaveit. Küll aga tunnevad vastased teineteist hästi, sest mõned aastad tagasi tehti koos trenni.

"Naudin tegelikult väga tema mängude vaatamist. Ta varieerib oma mängu hästi palju ning seda on lõbus vaadata," sõnas Eesti esireket oma endise treeningkaaslase kohta.

22:35

22:27

22:13

"Raske öelda, mis juhtus. Olin kolmandas setis maas, aga üritasin lõpuni võidelda. Otsisin oma mängu, üritasin olla agressiivsem ja ise mängu dikteerida. Olen väga õnnelik," andis Kontaveit lühikommentaari.

22:10

7:5!!! Kontaveit tuleb 0:40 pealt välja, murrab vastase servi ja võidab kogu matši! Uskumatu tagasitulek!

22:05

"Tean, et oled väsinud, aga kui tahad võita, pead selle ise võtma!" sõnas Hsiehi juhendaja.

22:04

6:5, Kontaveit hoiab servi ning on nüüd ise matšivõidule lähedal!

22:01

5:5, Kontaveit on tagasi!!!

21:57

4:5, Kontaveit loovutab oma servil kaks punkti! Veel ei ole läinud!

21:53

3:5, teist murret järjest ikkagi ei tule, Hsiehit lahutab nüüd matši võidust üks geim!

21:49

3:4, kas tõesti lähebki mänguks? Hsiehil oli kasutada murdepall, kuid Kontaveit päästab selle ning suudab ikkagi servi hoida.

21:44

2:4, Kontaveit võitleb kõvasti ning pareerib mitu Hsiehi geimpalli ning saab ise murde kätte!

21:36

1:4, midagigi! Kontaveit loovutab oma servil vaid ühe punkti.

21:33

0:4, nulliga hoiab Hsieh oma pallingut! Asjad hakkavad selgeks saama...

21:31

"Sa tead, mida tegema pead. Pead peas asjad korda saama. Pead olema vapper, et võita. Sa suutsid seda enne, suudad ka nüüd," julgustas Sears selgelt löödud Kontaveiti, kes tundub juba üsna loobunud. "Mul ei tule midagi välja," kurvastas ta.

21:29

0:3, karm! Hsieh murrab nulliga Kontaveid pallingu!

21:26

0:2, Kontaveit võidab vaid punkti, Hsieh hoiab oma servi!

21:24

0:1, Hsieh kasutab oma teise murdepalli ära ja pääseb otsustavas setis juhtima!

21:18

6:2, hurraa! Kontaveit võidab viienda geimi järjest ja ühtlasi ka seti! Võitja selgub otustavas setis!

21:15

"Pead leidma head kohad, mitte tugevalt lööma, need sobivad talle. Keskendu palli suunamisele õigetele kohtadele," andis Hsiehi treener hoolealusele õpetussõnu.

21:13

5:2, Hsiehil oli kasutada murdepall, kuid Kontaveit oma pallingut käest ei anna! Setivõidust lahutab üks geim!