Tugeva eurosarja skoorikuningaks kroonitud Venno vedas koduklubi hõbedale

Toimetas Jarmo Jagomägi, 26. märts 2019, 23:00
Oliver Venno (nr 6). Foto: ALi KEMERTAS/cev.eu
Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray kaotasid CEV Cupi (Euroopa tugevuselt teine sari) finaali kordusmängus kodusaalis Itaalia tippklubile Trentino Itasele 2:3 (25:22, 25:21, 16:25, 16:25, 5:15). Tasuks siiski hõbemedalid.

Et avamängu oli Trentino võitnud 3:0, vajas Galatasaray korduskohtumisest 3:0 või 3:1 võitu, misjärel oleks tulnud võita ka kuldne geim, kirjutab volley.ee.

Poolfinaalis oli Galatasaray Venemaa klubi Kemerovo Kuzbassi vastu samuti esimese mängu 1:3 kaotanud, ent suutis kodus sama skooriga parem olla ning seejärel ka kuldse geimi võita ja pääses finaali. See andis lootust, et ka finaalis võiks sama stsenaarium korduda.

Kuigi Galatasaray alustas tänast matši hästi ja võitis kaks esimest geimi, kaotati kolm järgmist kindlalt ning kuldset geimi vaja ei läinudki.

Trentino resultatiivseimana tõi 24 punkti (+16) Uros Kovacevic. Galatasaray edukaim oli tavapäraselt Venno, kelle arvele kogunes täna 17 punkti (+10). Ta realiseeris 37st tõstest 13 (35%), kaks punkti tuli serviga ja kaks blokiga.

Venno oli kogu CEV Cupi turniiri skoorikuningas, tuues 10 kohtumisega kokku 190 punkti. Ülekaal oli võimas, lähimat jälitajat Gavin Schmitti edestas ta koguni 65 silmaga.