Jalgpall

Martin Reim 1:0 võidust Gibraltari üle: oli palju asju, mis panid pingi peal südame seisma (10)

Mart Treial, 27. märts 2019, 01:14
Jalgpallikoondise peatreener Martin Reim.Foto: Alar Truu
Meeste jalgpallikoondis jätkas aastat maavõistlusega Gibraltaril, kus alistati tulemusega 1:0 kohaliku esindus. Peatreener Martin Reim kinnitas mängujärgses telefonivestluses Eesti ajakirjanikele, et tolles mängus oli kõige tähtsam võit, sest meeskond oli surve all.

"Rahul olen seisuga ja mingi osaga mängust," sõnas ta alustuseks. "Loomulikult oli palju asju, mis panid pingi peal südame seisma. Enamus tekkisid sellest, et tegime ise rumala valesöödu või siis arvestasime ilmaolude tõttu (väga tugev tuul - M.T.) palli lendu valesti.

Samal teemal

Meie keskkaitsjate [ebaõnnestunud] pika palli klaarimisest tuli umbes kolm vastaste kõige ohtlikumat rünnakut. Suures pildis kuni väravani oli mänguplaanist kinnipidamine eeskujulik. Pärast 1:0 väravat hakati palju tegema rumalaid sööte kuskile hunnikusse või joosti palliga vastasele sülle ja tuli palju pallikaotusi."

Eesti mängijate ebakindlusest: "Tuleb vormi ja mänguaega saada. Kindlus tuleb mängudega. Loomulikult oleneb see ka mängu iseloomust ja vastase tugevusest, aga ega terve mäng seda väristamist ei ole. Lihtsalt mingid momendid, mis vastane suudab oma kasuks pöörata.

Kõige kiirem ja lihtsam asi on oma koduklubides mänguaeg, -rütm ja -tunnetus tagasi saada. Dima (Kruglov - M.T.) tegi äärekaitses väga tipp-topp mängu. Tema söötudel polnud midagi häda."

Avapoolaja lõpus sunnitult platsilt lahkunud paremkaitsja Gert Kamsi tervisest: "Külge lõi mingi kramp, mis takistas liiga palju mängimist."

Mängujärgsest tujust: "Tooksin kõiki ajakirjanikke maa peale tagasi. Peaksime iga võidu üle rõõmu tundma. Meil pole praegu olukord, kus lähme ja lööme jalaga ukse lahti nende pisikeste vastu. Mäng oli keeruline. Meile võiduks lüüa, aga võinuksime ise ka lüüa.

Olime ikkagi päris suure surve all, lihtsalt pidime võitma täna. Ilu oli nii ja naa. Vahepeal oli mäng ilusti meie kätes. Pall liikus ja kõik. Aga oli ka koledaid asju, mis kindlasti ei meeldi pealtvaatajatele, veel vähem treeneritele.

Võiduga on emotsioonid ikka palju paremad. Mänguplaan oli palli äärtelt äärtele viia ja Kruglovi, Kamsi või äärepoolikute kaudu sissekerivaid tsenderdusi anda. Sealt tuli ka Zenjovi lattilöök ning veel ohtlikke momente."

Kas Gibraltar lihtsalt ongi Põhja-Iirimaast nii palju kehvem meeskond, et ühe vastu domineerime, aga teise vastu teeme 90 minuti jooksul sisuliselt kaks asjalikku rünnakut? Või oli asi ka meie julguses?
"Tase ongi selline. Põhja-Iirimaa mehed mängivad Premier League'is, Inglismaa esiliigas, Šotimaal, teised tulevad Gibraltari liigast...

Kordan eelmise mängu osas, et viie kaitsega mängimine ei tähendanud, et Kams ja [Artur] Pikk pidid viieses liinis seisma. Ei, nad pidid toetama rünnakut ja survestama. Tamm ja Baranov pidi neid äärtel toetama. Asi on kompleksne. 

Kui toetust ei tule, ei saa ühed üles minna ja ründajad jäävad liiga üksikuks. Kokkuvõttes ei suutnud me põhjaiirlastega tempo ja füüsilise valmiduse osas sammu pidada. Meie ühe mängija väljaku ala katmine oli tunduvalt väiksem.

Seepärast ka meie taktikalised valikud. Kes julgeb öelda, et neljane kaitseliin peaks võõrsilmängudes tugevate vastaste rünnakutele vastu... Sel juhul peaks äärepoolikud ikka vajuma viiendaks kaitsjaks ja meil mängiksid ründavama iseloomuga mehed kaitseliinis. Kas see oleks parem? Keeruline küsimus.

Mina hindan praeguses olukorras, kui Klavanit pole ja mõni teine pole nii heas hoos kui võiks olla, et võõrsil tugevamate vastu on viiene kaitseliin variant positiivseid tulemusi saada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee