Soome jalgpallurid väravat tähistamas. Foto: Asatur Yesayants/ Sputnik
27. märts 2019, 09:21

EM-valiksari: Soome sai silmad pähe, suured vutiriigid ei vääratanud

2020. aasta jalgpalli EM-valiksarja kohtumised jätkusid eile õhtul, esimese võidu sai kirja Soome, suured vutiriigid ei vääratanud.

J-gruppi kuuluv Soome sai avaringis Itaalialt 0:2 lüüa, kuid teises voorus avati punktiskoor. Meie põhjanaabrid viis võõral väljakul Armeenia üle võidule Fredrik Jensen 14. ja Pyry Soiri 78. minuti tabamused.

Samas grupis peeti veel kaks mängu: Itaalia põrmustas 6:0 Liechtensteini, Kreeka tuli välja kaheväravalisest kaotusseisust ning leppis 2:2 viiki Bosnia ja Hertsegoviinaga.

D-grupis püsib ainsana täisedu kuue punkti peal Iirimaa, eile saadi 1:0 jagu Gruusiast. Teises matšis korraldati naabrite vahel tõeline väravatesadu. Norra pääses koduväljakul Rootsi vastu 2:0 juhtima, jäi siis 2:3 kaotusseisu, kuid võitles ikkagi välja 3:3 viigi.

F-grupis paugutati samuti mehiselt väravaid. Taani koondis tuli võõral väljakul Šveitsi vastu välja 0:3 kaotusseisust, kusjuures avavärav löödi alles 84. minutil, 3:3 viik vormistati 3. üleminutil.

Samal ajal peetud matšis alistas Rumeenia koduväljakul 4:1 Fääri saared, suur Hispaania sai võõral väljakul 2:0 jagu väikesest Maltast.