WRC

Asfaldiralli ABC – andestamatu teekate jätab ekipaaži hõlpsalt abituks 

Henry Lääne, 28. märts 2019, 23:42
MEISTER: Eesti esipiloot Ott Tänak on end tõestanud suurepärase asfaldil sõitjana. On ta ju kahekordne valitsev Saksamaa ralli tšempion, loodetavasti tuleb sel nädalavahetusel võit ka Korsikalt!Foto: Toyota Gazoo Racing

Rahvusvahelistes sarjades tippu pürgivatel noortel Eesti rallisõitjatel on nii mõnegi konkurendi ees taamus – kohalikelt meistrivõistlustelt laia ilma minevatel maarjamaalastel on minimaalselt musta värvi teekattel sõitmise kogemust. „Ühe koduse hooaja peale tuleb asfaldil umbes kümme võistluskilomeetrit. Ent seda sõidame kruusaseades ja -rehvidega, mis on võrdlemisi piinarikas,“ ütleb 23aastane sõitja Roland Poom.

Tema ja teine Eesti piloot Ken Torn võtavad sel aastal mõõtu JWRCs, kus nende ja teiste konkurentide istumise all on Ford Fiesta R2. Torn startis täna algaval Korsika MM-rallil ka mullu, kuid tõdes, et tulemuse peale ta Napoleoni sünnisaarel ei sõitnud, vaid hankis asfaldikogemusi.

Poom läheb Korsikale küll esimest korda, kuid õnneks pole asfalt talle päris must maa. „Olen tegelikult ühe korra õiges seades ja slikkrehvidega asfaldil sõitnud. 2017 osalesin Euroopa meistrivõistluste treeningprogrammis, tänu millele sain paarkümmend kilomeetrit kogemust. Mäletan ikka, mis tunne oli asfaldil sõita,“ meenutab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. märts 2019, 12:43
Korsika rallit juhtiv Tänak: muresid pole, autoga on hea sõita
29. märts 2019, 12:23
Ott Tänaku vinge seeria sai Korsika rallil uhke jätku
29. märts 2019, 11:29
Tommi Mäkinen: keegi ei saa aru, miks Ogier Korsikal järsku nii aeglane on
28. märts 2019, 16:03
Enesekindel Tänak: auto on võimekas ja seadistus hea

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee