BC Kalev/Cramo tegi poolakate Zielona Gora Stelmetile võõrsil uut ja vana. Kodusaalis oli pusimist märksa rohkem, novembris olid Cramo võidunumbrid 80:77. Pildil viskel Kristjan Kitsing.Foto: Tiina Kõrtsini
28. märts 2019, 22:10

PUNKTIREKORD! Kalev/Cramo nahutas Ühisliigas Poola klubi

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond alistas Ühisliigas võõral väljakul Poola meeskonna Zielona Gora Stemeti tulemusega 117:100 ja kindlustas play-off'i viivat 8. kohta.

Sisuliselt jagus mängu kuueks ja pooleks minutiks, sest eduseisult 16:15 tegi Cramo 13:0 spurdi ja võitis avaveerandi 31:18. Sealt enam tagasi vaatamist polnud. Teine veerand kuulus Cramole numbritega 38:24 ja terve poolaeg 69:42.

Kolmandal ja neljandal perioodil õnnestus poolakatel küll vahet pisut kahandada (veerandajad neile vastavalt 28:21 ja 30:27), kuid võitjas kordagi kahtlust ei tekkinud. 12 punktist pisemaks Cramo edu otsustaval veerandil ei sulanud.

Tallinna klubist särasid ameeriklased Arnett Moultrie ja Tony Wroten vastavalt 30 ja 26 punktiga. Chavaughn Lewis lisas 16, Branko Mirkovic 13 ja Kristjan Kitsing 12 punkti.

Vastaste skoor jagunes ühtlasemalt, nende resultatiivseim oli Darko Planinic 14 punktiga. Veel viis meest said kirja kahekohalise punktisumma.