Talisport

INTERVJUU | Saskia Alusalu: vahel tahaks uisud prügikasti visata (12)

Mart Treial, 29. märts 2019, 22:22
RÕÕM: Saskia Alusalu naudib tippsportlase elu, kuigi see võib vahel olla ka üksjagu tüütu.Foto: Tiina Kõrtsini

„Veider tunne on tegelikult,“ ütleb kiiruisutaja Saskia Alusalu (24), kui küsida, kas hooaja lõpp on kurb või rõõmus sündmus. 

„Olen harjunud, et iga päev on kindel rütm ja siis järsku ühel päeval ei pea enam kaks trenni päevas tegema. Tavaliselt tuleb mõneks päevaks kergelt tühi tunne. Mingil määral ootan hooaja lõppu, sest võistluspingest on vaja vahepeal puhata. Aga seda pole, et oleks nii väsinud, et ei jõua enam trenni minna. Ei oskagi öelda, kas kurb või rõõmus. Pigem mõlemat. Ühelt poolt igatsen jääd, teisalt on hingetõmbeaeg vajalik.“

Oma Facebooki lehel alustasid hooaja kokkuvõtet sõnadega „on aeg tõmmata joon alla seitse kuud kohvrites elamisele“. See tundub tüütu ja mitte eriti kadestamisväärne elu.Eks väga paljud ei saa aru, mida tähendab sportlase elu. Kaugelt tundub ehk mingil määral glamuurne, käid ja reisid, aga reaalsuses eladki kohvrites. Olen harjunud, ma ei ütleks, et see on jube tüütu. Oli aastaid, mil see tundus väga väsitav, aga nüüd ei oskagi teistmoodi elu ette kujutada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. märts 2019, 13:00
TUGITOOLIS SPORTLANE | Saskia Alusalu: sportlase elu on väga lahe, aga vist ei tahaks, et mu lapsed seda teeks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee