Rootslane Marcus Eriksson sai hakkama võimsa viskepeoga. Foto: cbgrancanaria.net
31. märts 2019, 10:01

Siim-Sander Vene koduklubi sai Hispaania tippmeeskonna vastu üllatusvõidu

Hispaania korvpalli kõrgliigas sai Siim-Sander Vene koduklubi koduväljakul 111:92 jagu Valenciast.

Tänavu vägagi kõikuvat mängu näidanud Gran Canaria ei jätnud liigatabelis neljandat kohta hoidnud Valencia vastu midagi juhuse hooleks. Teisel ja kolmandal veerandajal kokku visati vastase 41 punkti vastu koguni 62, mis oli piisav, et matš enda kasuks kallutada.

Võitjate poolelt tegi särava partii Marcus Eriksson, kes viskas 26 punkti, tabades kolmesed 11st 8! 14 minutit mänginud Vene piirdus kahe punkti ja ühe lauapalliga. Eestlane sai täis ka viis viga ning oli oma meeskonnas ainuke, kelle kasutegur miinuses (-5).

Liigasse püsimajäämise eest võitleval Gran Canarial on nüüd kirjas 9 võitu ja 16 kaotust. Tunamullune tšempion Valencia langes viiendaks (15-10).

Täna õhtul jookseb platsile ka Tenerifes palliv Janari Jõesaar, kes saab kell 20.30 algavas matšis madistada suure Madridi Reali vastu.