Kristian Kullamäe (nr 77) ja Henri Drell. Foto: Baunach Young Pikes/Facebook
31. märts 2019, 11:01

STATISTIKA | Kullamäe ja Drell tegid Saksamaal mehise hooaja, kuid tiim läks põhja (1)

Eile õhtul lõppes Saksamaa korvpalli esiliiga põhiturniir. Kristian Kullamäe (19) ja Henri Drelli (18) koduklubi nukker hooaeg lõppes 66:69 kaotusega Nürnbergile.

Hooaja viimases matšis tegid kahest eestlasest kaasa vaid Kullamäe, kelle arvele jäi ligi 36 minutiga 10 punkti, viis resultatiivset söötu ja kolm lauapalli.

Baunachi saagiks jäi kuus võitu ja 24 kaotust, millega jäädi 16 meeskonna konkurentsis viimaseks. Tuleval hooajal langetakse Saksamaa tugevuselt kolmandasse liigasse.

Heidame pilgu statistikasse ja vaatame, kuidas meie meestel hooaeg individuaalses plaanis läks. Mõlemad tegid 30st kohtumisest kaasa 29.

Kullamäe teenis keskmiselt mänguaega 26 minutit ja 26 sekundit. Ta viskas 13,4 punkti, jagas 3,5 resultatiivset söötu, hankis 2,8 lauapalli ning tegi 2,8 pallikaotust. Hooaja parimaks jäi ühes mängust visatud 34 punkti, samuti suutis mängujuht teises matšis jagada 14 resultatiivset söötu.

Drelli saagiks jäi keskmiselt 28 minutit ja 46 sekundit. Ta viskas 13,1 punkti, jagas 1,6 resultatiivset söötu, hankis 3,9 lauapalli ja tegi 2,2 pallikaotust. Hooaja rekorditeks jäid 26 punkti ja 12 lauapalli.

Visketabavus jäi meie meestel keskpäraseks.

Kullamäe tabas viskeid väljakult 321st 141 (43,9%). Sealjuures kaheseid 177st 95 (53,7%) ja kolmeseid 144st 46 (31,9%). Vabaviskeid tabas ta 79st 61 (77,2%).

Drell tabas viskeid väljakult 335st 132 (39,4%). Sealjuures kaheseid 197st 91 (46,2%) ja kolmeseid 138st 41 (29,7%). Vabaviskeid tabas ta 113st 76 (67,3%).

Oma meeskonnas olid Kullamäe ja Drell vastavalt teine ja kolmas punktitooja. Enamat suutis vaid Adam Pechacek, kelle arvele jäi 18 mängus keskmiselt 15,8 punkti.

Saksamaa esiliigas vaadatakse eraldi statistikat alla 22aastaste pallurite seas, seal olid Kullamäe ja Drell konkurentsitult kaks resultatiivsemat. Kogu sarja peale oli põhiturniiri parim Reed Donald Timmer keskmiselt 18,5 silmaga. Eestlased jäid neljanda kümne algusesse.