Laskesuusatamise Eesti meistrivõistlused Haanjas.Foto: Reigo Teervalt
Talisport
31. märts 2019, 16:26

Laskesuusatajad selgitasid täna Haanjas välja Eesti meistrid mass-stardis, kus keeruliste lumeolude tõttu toimus võistlus lühendatud formaadis (5x600 meetrit).

Võistlused peeti 600 meetri pikkusel ringil ning lühendatud oli ka trahviringi pikkus. Lisaks oli igal sportlasel tiirus võimalus kasutada ka ühe varupadruni abi.

Naiste ühisstardiga sõidus teenis kulla Regina Oja, kes läbis distantsi ajaga 9.38,2 (1+0+1+0). Poodiumi teise koha hõvas Johanna Talihärm (+1.07,3; 1+0+1+1) ning pronksi sai kaela Grete Gaim (+1.31,4; 1+1+1+1).

Meeste mass-stardi võitis Kalev Ermits ajaga 8.45,5 (0+0+0+2), hõbeda teenis Kauri Kõiv (+7,8; 0+0+1+0) ning poodiumi kolmandale astmele tõusis Roland Lessing (+13,2; 0+0+1+0).

Ühes sellega lõppes 35aastase Kõivu ja 40aastase Lessingu tippspordikarjäär. Lessingu karjääri tipphetk on Pokljuka MK-etapi jälitussõidu 2. koht hooajal 2009/10 ning Kõivu parim tulemus on Oberhofi MK-etapi sprindi 6. koht hooajal 2013/14.