Kregor Hermet ladus Kalev/Cramo korvi 26 punkti, kuid sellest oli vähe abi.Foto: Aldo Luud
31. märts 2019, 20:15

Ventspils murdis Pärnu, Kalev/Cramo nullis Tartu lootused

Eesti-Läti korvpalliliiga teine poolfinalist on põhiturniiri võitja Ventspils, kes alistas veerandfinaali kordusmängus Pärnu meeskonna tulemusega 94:80.

Ventspils tegi otsustava vahe sisse teisel veerandajal, mille võitis 22:10. Ülejäänud kolm perioodi lõppesid tasavägiste skooridega. Avamatši oli Ventspils võitnud 83:80.

Individuaalne statistika (kliki pildil):

Meeskondlik statistika (kliki pildil):

BC Kalev/Cramo astus ühe jalaga poolfinaali, sest võitis esimese veerandfinaali Tartu Ülikooli vastu 84:59. Kusjuures Tartu võitis avapoolaja 40:39, kuid oli teisel poolajal väga suures hädas korvide viskamisega ega jätnud endale kordusmänguks reaalseid võimalusi.

Ligi 32 minutit mänginud Kregor Hermet kerkis üleplatsimeheks 26 punkti ja viie lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Arnas Velicka lisas Tartule 14 punkti ja kuus korvisöötu.

Kalev/Cramo parim oli 18 punktiga Reggie Lynch. Chavaughn Lewis kogus 14 punkti ja andis üheksa korvisöötu. Tanel Kurbase arvele jäi 13, Maksim Salašile 12 ja Kristjan Kitsingule 11 punkti.

Paari kordusmäng toimub teisipäeval Tallinnas.

Päeva viimases kohtumises purustas Riia VEF tulemusega 121:71 (64:44) Rapla meeskonna ja kindlustas kolmanda Läti meeskonnana pääsu liiga finaalturniirile. Avamatši oli VEF võitnud 90:65.